Home » , » Vimbldon: Troicki lagano do 3. kola

Vimbldon: Troicki lagano do 3. kola

Written By maxtv on среда, 26. јун 2013. | 14:28

Srpski teniser Viktor Troicki sa lakoćom se plasirao u treće kolo ovogodišnjeg Vimbldona. Troicki je rezultatom 3:0 (6:4 6:3 6:4) savladao ruskog tenisera Andreja Kuznjecova.
Uvodni set je bio jako ujednačen, čak toliko da nije viđena niti jedna brejk lopta sve do desetog ujedno i poslednjeg gema u prvom setu. Pri vođstvu 5:4, Viktor koristi treću brejk, ujedno i set loptu, i stiže do 1:0.

Verovatno poremećen lošim finišom prvog seta, Kuznjecov na startu drugog lako dopušta srpskom teniseru da stigne do 3:0 što se kasnije pokazalo kao odlučujuća prednost jer je Viktor zadržao svoj servis do kraja seta i poveo sa velikih 2:0.

U poslednjem setu Troicki je odmah probao da izvrši pritisak na servis Rusa ali nije uspeo da iskoristi čak tri brejk lopte. Nešto kasnije, Viktor pravi brejk ali Kuznjecov uzvraća ribrejkom pa se igralo “gem za gem” sve do 4:4. Tada Viktor pravi novi brejk a potom na svoj servis osvaja i meč nakon 91 minuta igre.

Naredno treće kolo, spojiće Troickog sa pobednikom duela između Mihaela Južnjeg (20. nosilac) i Pospišila iz Kanade.