Headlines News :
Home » , » Partizan furiozno do polufinala

Partizan furiozno do polufinala

Written By maxtv on четвртак, 7. фебруар 2013. | 22:59

Košarkaši Slobode nisu imali ni trunku šanse da se plasiraju u polufinale Kupa Radivoja Koraća. Branilac trofeja, Partizan, ubedljivo je savladao Slobodu rezultatom 73:50, po četvrtinama 23:13, 16:11, 21:11, 13:15. U polufinalu Partizan će igrati protiv Mega Vizure.
Košarkaši Partizana plasirali su se u polufinale završnog turnira Kupa Radivoja Koraća, pošto su u četvrtfinalu pobedili užičku Slobodu sa 73:50 (23:13, 16:11, 21:11, 13:15).
Partizan rutinski do polufinala
Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Leo Vesterman sa 11 poena i Dru Gordon sa 11 poena i osam skokova. Slobodu je predvodio Nemanja Arnautović sa 11 poena.
Kragujevačka hala Jezero bila je poluprazna, bez uobičajene atmosfere na Partizanovim utakmicama. "Crno-beli" su odlično počeli i nisu dozvolili protivniku da postigne koš skoro četiri minuta i stekli dvocifrenu prednost, najveću 21:3.
Odličan šut Partizana malo je stao krajem prvog poluvremena, a Sloboda je napravila seriju 13:1 i pred kraj prvih 20 minuta prišla na 10 poena zaostatka, 23:13.
Partizan je u drugom poluvremenu mnogo grešio, a meč je završio sa 24 izgubljene lopte. Sloboda, međutim, nije imala dovoljno kvaliteta da parira "crno-belima", tako da je beogradski tim mirno priveo meč kraju.
Partizan ćeu subotu u polufinalu igrati protiv Mega Vizure, koja je pobedila Vršac sa 82:79.