Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je u finalu Evropskog prvenstva

Written By maxtv on недеља, 18. август 2013. | 22:52

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je u finalu Evropskog prvenstva u Ukrajini od selekcije Španije, nakon produžetaka - 63:65. Najbolji u srpskom timu, u meču koji, čini se, nije pobedio bolji nego srećniji tim, bili su Nikola Rakićević sa 19 poena i Stefan Peno sa deset poena i isto toliko skokova.

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je u finalu Evropskog prvenstva u Ukrajini od selekcije Španije, nakon produžetaka - 63:65.

Finali duel, kako rezultat sugeriše, je bio vrlo ujednačen i zanimljiv, a pobednika je u velikoj meri odredila sreća.

Srbija je, četiri minuta pre kraja susreta, imala sedam poena prednosti, ali je Španija, sa nekoliko trojki, uspela da se rezulaltatski vrati u meč.

Najbolji u srpskom timu bio je Nikola Rakićević sa 19 poena, dok je Stefan Peno zabeležio dabl-dabl, 10 poena i isto toliko skokova.

Najbolji u ekipi novih prvaka Evrope bio je Rodrigez sa 15 poena i 14 skokova.

Iako je Srbija bolje otvorila susret, Španija je nakon prvih deset minuta imala prednost od jednog koša - 15:17.

U drugoj četvrtini Španci su bili bolji, u jednom trenutku se odlepili i na plus osam poena, ali se naš tim, zahvaljujući promeni u odbrani, ipak brzo vratio. Na kraju prvog dela Srbije je imala i blagu prednost - 33:30.

Egal utakmica, sa oscilacijama sa obe strane, nastavljena je i u trećoj deonici, koja je zahvaljujući većem broju šuterski raspoloženih igrača rezultatski pripala Španiji - 42:45.

Naš tim je najbolje igrao u samoj završnici, kada je Aranitović trojkama, ali i čitav tim sjajnom igrom u odbrani, ponovo vratio prednost. Činilo se da je tim selektora Vanje Guše uspeo da prelomi meč u svoju korist, posebno jer protivnik nije postigao poen gotovo šest minuta.

Onda, kako se obično kaže „ni iz čega", Španija pogađa trojku o tablu, što kao da je dalo dodatnu snagu igračima ove selekcije. Španija je, čak, imala i dva slobodna bacanja za pobedu, ali ih je Rodrigez oba promašio.

U produžecima se ponovo činilo da je Srbija bliža pobedi, ali je ponovo realizacija u napadu bila neadkvatna. Šest sekundi pre kraja, nakon skoka u napadu, Rodrigez je postigao poene koji su njegovom timu doneli trofej prvaka Starog kontinenta.

Bronzanu medalju na šampionatu za košarkaše do 16 godina osvojila je Grčka savladavši Italiju sa 78:50.

JSL: Čukarički lider

Fudbaleri Čukaričkog novi su lideri na tabeli Jelen Superlige, jer su u poslednjem meču drugog kola savladali Slobodu sa 1:0.

Meč je odigran pred 4.000 gledalaca na renoviranom stadionu na Banovom brdu, na kojem su prvi put zasijali reflektori.

Čukarički je jedina ekipa u ligi koja nakon prva dva kola ima maksimalan učinak.

Domaći su poveli golom kapitena Igora Matića iz penala, u 31. minutu. Igrali su bolje tokom prvog poluvremena, dok je u nastavku Sloboda imala inicijativu, ali nije uspela da stvori ozbiljniju priliku, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Čukarički se prethodne dve sezone takmičio u Prvoj ligi Srbije, a prošlu sezonu je završio na drugoj poziciji iza Napretka i tako obezbedio plasman u najviši rang.

Narednog vikenda 'Brđani' će gostovati OFK Beogradu, dok Sloboda dočekuje Novi Pazar.

Sinsinati : Nadalu trofej

Rafael Nadal je, pobedom nad Džonom Iznerom u finalu (7:6, 7:6), osvojio turnir u Sinsinatiju, inače svoj peti turnir iz materst serije ove godine. Meč, koji je trajao sat i 53 minuta, nije doneo nijedan brejk ali zato jeste puno uzbuđenja i zanimljivih poena.

Španski teniser Rafael Nadal osvojio je turnir Masters serije u Sinsinatiju, pošto je u finalu pobedio Džona Iznera iz Sjedinjenih Američkih Država sa 2:0 (7:6, 7:6).

Nadalu je u finalnom meču bilo potrebno sat i 53 minuta da nadigra tenisera koji je u četvrtfinalu savladao Novaka Đokovića.

Meč između trećeg i 22. tenisera sveta obeležili su odlični servisi na obe strane, pa tako nijedan igrač nije došao do brejka.

Oba seta okončana su posle taj-brejka, koje je Španac realizovao u svoju korist.

U prvom setu, pri rezultatu 6:5 za Iznera, Amerikanac je imao dve set lopte na servis Nadala, međutim, Španac je obe uspeo da spasi.

U taj-brejku prvog seta Nadal je oduzeo dva servisa Izneru, dok je Amerikanac samo jednom uzvratio istom merom, pa je tako treći teniser sveta taj period igre okončao u svoju korist sa 10:8.

Odlučujući gem drugog seta Nadal je dobio sa 7:3.

Nadal je tako došao do pete titule od šest turnira na Mastersima od povratka na teren nakon povrede.

SP u atletici: Rusija prva , Srbija tridestprva

Atletičari Rusije osvojili su najviše zlatnih medalja na upravo završenom Prvenstvu sveta u Moskvi, ukupno sedam, a Amerikancima je pripalo najviše odličja (25)

Srbija zauzima 32. mesto na listi sa dve bronzane medalje, Ivane Španović u skoku u dalj i Emira Bekrića na 400 metara prepone.

Američki atletičari osvojili su jedno zlato manje od Rusije, ali su u konačnom poretku najuspešniji. Šest zlatnih pripalo je i atletičarima Jamajke, predvođenim najbrim čovekom današnjice Juseinom Boltom.

Srbija 31. poziciju deli sa atletičarima iz Španije.

Na šampionatu u Moskvi medalje su osvajali takmičari iz ukupno 38 država.

Dominikanska Republika 0 0 1 1

Jusein Bolt najtrofejniji atletičar u istoriji (VIDEO)

Jusein Bolt osvojio je treću zlatnu medalju na SP u Moskvi, ukupno osmu u svojoj karijeri i uz dva srebra postao najtrofejniji atletičar u istoriji.

Bolt je prestigao legendarnog Karla Luisa zahvaljujući trijumfu u štafeti 4x100 metara sa Jamajkom, koja je ostvarila vreme 37,36 sekundi.

Jamajčani (Bolt, Nesta Karter, Kemal Bejli-Kol i Nikel Ašmeade) bili su brži od SAD (Čarls Sajmon, Majk Rodriges, Rakim Salam i Džastin Getlin) i Kanade koja je do bronze stigla diskvalifikacijom Velike Britanije.

Četvrta je bila Nemačka (38,04), Holandija peta (38,37), Japan pretposlednji (38,39), dok je štafeta Trinidada i Tobaga poslednja (38,57).

Luis ima isti broj medalja kao i Bolt, ali Amerikanac uz osam zlatnih ima po jedno srebro i bronzu. Jamajčanin je u Moskvi osvojio titule šampiona sveta na 100 i 200 metara.

Tun u pobedničkoj atmosferi pred gostovanje Partizanu

Ekipa švajcarskog Tuna pobedila je u Kupu ekipu Ešalens sa 3:1, pred gostovanje Partizanu u plej-ofu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Dvostruki strelac za Tun na gostovanju u prvoj rundi Kupa bio je Brazilac Kasio Orta Mageljaeš, zvani Kasinjo. Brazilac ima 22 godine, a u Tun je došao 2011. iz Travnika.

Tun je poveo u prvom poluvremenu, domaćin je izjednačio početkom drugog, ali je rival Partizana u poslednjih pola sata slomio otpor rivala.

Tun gostuje Partizanu u četvrtak na stadionu u Huskoj 1, a utakmica plej-ofa za plasman u Ligu Evrope u 20:30 časova. Revanš je 29. avgusta u Švajcarskoj.

Odbojkašice poražene od Kine u meču bez značaja

Odbojkašice Srbije poražene su od domaćina Kine sa 3:2 (25:17, 25:27, 25:20, 23:25, 15:5), u meču trećeg kola trećeg vikneda N grupe Gran prija.

Izabranice selektora Zorana Terzića prethodno su pobedom nad Argentinom obezbedile plasman u završnicu Gran prija, koja se igra u Saporou od 28. avgusta do prvog septembra.

Najefikasnija u srpskoj ekipi bila je Ana Bjelica sa 28 poena, a 16 je osvojila Sanja Malagurski.

Kina je ovom pobedom zauzela prvo mesto u grupi ispred Srbije, Poljske i Argentine.

Odbojkašice se ne vraćaju u Srbiju, već će u gradu Kagošimi boraviti do 26. avgusta, nakon čega odlaze u Saporou.

Šerif ubedljiv pred Vojvodinu

Fudbaleri moldavskog Šerifa zapretili su Vojvodini pred prvi duel ova dva tima u plej-ofu za plasman u Ligu Evrope.

Tim iz Tiraspola deklasirao je u gostima Olimpiju sa 5:0, u četvrtom kolu moldavskog šampionata.

Dvostruki strelac u drugoj pobedi Šerifa bio je Lunavor Enrike, a po gol su postigli Marsel Metua, Aleksandar Pašćenko i Rikardinjo.

U prvom poluvremenu Kadu je pravio najviše problema odbrani domaćina, imao je nekoliko dobrih šansi ali ne i dovoljno sreće, ali je asistirao iz kornera Metuu za vodeći gol. U finišu prvog dela Lunavor Enrike je dobio sjajan pas u kazneni prostor i duplirao prednost.

Ništa se nije promenilo u nastavku, Šerif je nastavio da dominira i vrlo brzo stigao je do trećeg gola. Luvanor je sa leve strane proigrao Pašćenka koji je poslao loptu u mrežu.

Tek posle trećeg primljenog gola zapretila je i Olimpija, Andrjuhin je šutirao glavom, ali nije imao sreće da postigne gol.

Samo nekoliko minuta kasnije Luvanor je postigao svoj drugi pogodak. Nedugo potom Olimpija je promašila penal, a potom Fernando pogodio prečku.

U finišu meča Vadim Pairelja je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Rikardinjo je bio uspešan sa bele tačke za konačnih 0:5.

"Bilo je veoma važno da pobedimo, da osvojimo tri boda i da utakmicu završimo bez povreda. Sada moramo da se pripremimo za veoma bitan meč protiv Vojvodine", rekao je posle meča trener Šerifa Vjačeslav Rusnak.

Vojvodina je posle sjajnih partija protiv Honveda i Burse zabeležila dva remija na startu Jelen Superlige. Šerif gostuje u Novom Sadu u četvrtak od 20:30 časova.

Ruske atletičarke poljupcem protiv anti-gej zakona

Dve ruske atletičarke poljubile su se u usta prilikom dodele medalja na Svetskom, u znak protesta zbog novog zakona koji je protiv homoseksualaca.

U pitanju su Ksenija Rižova i Tatjana Firova, koje su bile deo pobedničke ruske štafete na 4x400 metara u Moskvi.

Taj protest došao je samo dan pošto je svetska šampionka u skoku motkom Jelena Isinbajeva rekla da je novinari nisu dobro razumeli kada je navodno podržala novi kontroverzni zakon kojim se zabranjuje širenje „propagande o netradicionalnim seksualnim odnosima“ maloletnicima.

Isinbajeva se, inače, oglasila pošto su drugi sportisti javno iskazali svoje nezadovoljstvo novim zakonom ili kroz izjave ili na drugi način. Pojedine atletičarke su tim povodom svoje nokte nalakirale u bojama duge.

Pojedini zvaničnici su zbog novog anti-gej zakona čak zatražili bojkot Zimskih olimpijskih igara u Sočiju. Takođe, mnogi su istakli da Isinbajeva više ne bi trebalo da bude ambasador Olimpijskih igara za mlade.

Iz Moskve su poručili da će svim sportistima biti omogućeno da se takmiče u Sočiju bez obzira na njihovo seksualno opredeljenje, ali da će morati da poštuju ruske zakone. Kazne za javno promovisanje homoseksualnosti se kreću od 5.000 rubalja i zatvorske kazne do 15 dana i deportacije.

Emir Bekrić: Evropsko zlato sledeći cilj

Srpski atletičar Emir Bekrić poručio je da mu je sledeći veliki cilj zlato na Evropskom prvenstvu Evrope u Cirihu 2014. godine.

Bekrić je ove nedelje na Svetskom prvenstvu u Moskvi ostvario pravi podvig osvojivši bronzanu medalju na 400 metara prepone.

„Sledeća velika želja mi je da na prvenstvu Evrope u Cirihu osvojim zlato, Svakodnavnim treninzima težiću ka tom cilju i verujem da ću uspeti“, rekao je Bekrić.

Bekrić je na prvenstvu sveta, pored druge medalje za Srbiju u istoriji svetskih šampionata, posle bronze Ivane Španović u skoku u dalj, oborio državni rekord rezultatom 48.05 sekundi. Kako kaže, recept za taj dvostruki uspeh je u veri, strpljenju i napornom radu.

„Vera, upornost, strpljenje, naporni rad, pozitivna energija i koračanje napred uz stalni osmeh na licu. To je ukratko moja formula uspeha“, rekao je Bekrić.

Srpski atletičar je ponovio da je u moskovsku bronzu čvrsto utkan rad sa trenerom Mirjanom Stojanović.

„Naša saradnja fenomenalno funkcioniše, postizemo vrhunske rezultate i ako Bog da, nastavićemo tim putem“, rekao je Bekrić.

22-godišnji Beograđanin ističe da već 13 godina radi sa trenerom Mirjanom Stojanović, za koju kaže da mu je druga majka.

„Isprobali smo sve discipline i 2008. smo se opredelili za 400 prepone i od tada napredujemo krupnim koracima“, rekao je Bekrić.

Bekrić je naglasio da posebnu zaslugu za uspeh ima njegova porodica, koju je, kako je rekao, zamislio na cilju dok je trčao finale.

„Dok sam trčao, mislio sam na svoju porodicu i upravo ta misao mi je dala snage. Večno ću im biti zahvalan što su me podigli i od mene stvorili osobu kakva sam danas“, poručio je Bekrić.

Srpski atletičar se podsetio na poslednjih 100 metara finalne trke, kada je naglo ubrzao i bukvalno u sprinterskom finišu došao do bronze.

„Sto metara pred ciljem dobio sam nalet energije, mislio sam: ’Ovo je moj trenutak i neću ga propustiti’. Pojačao sam, bacio se u cilj i postigao istorijski uspeh“, rekao je Bekrić.

Bekrić je naglasio da je tajna uspeha i u svakodnevnom radu na sebi.

„Trudim se da svakodnevno napredujem u ovoj disciplini, pratim i proučavam domete drugih atletičara na 400 prepone, pokušavam da spojm sve što je najbolje i da izvučem maksimum“, zaključio je Bekrić.

Kup Italije: Radovanović odveo Kjevo dalje

Srpski reprezentativac Ivan Radovanović bio je najbolji pojedinac meča Kjeva i Empolija koji su domaći u okviru drugog kola Kupa Italije dobili sa 2:0.

Radovanović je u 15. minutu odličnim udarcem matirao odbranu i golmana nekadašnjeg člana Serije A, a samo nekoliko trenutaka kasnije mogao je još jednom da se proslavi.

U 23. minutu se ipak ponovo radovao, ali zbog pogotka Teroa sa bele tačke, kojim je Kjevo stekao lepu prednost koju nije ispuštao do kraja.

Ceo meč za Sampdoiju odigrao je Nenad Krstičić, a njegov tim je golovima Gabiadinija nadigrao Beneveto 2:0.

Minimalnim rezultatom Verona je slavila na Siciliji gde su srpski fudbaleri meč posmatrali sa klupe. Boško Janković se radovao pobedi svog novog tima, dok su poraz Palerma gledali Milan Milanović i Alen Stevanović.

Na klupi je ostao i Uroš Radaković u takođe minimalnoj pobedi Bolonje nad Brešom. Antonio Kasano bio je dvostruki strelac u ubedljivoj pobedi Parme nad Lečeom.

Radovanović je očito održao sjajnu formu koja je viđena i u dresu ’orlova’ kada je u dva navrata svojim ’projektilima’ sa distance mogao da savlada Kolumbijce.

Kjevo se plasirao u šesnaestinu finala Kupa a najveće zasluge pripadaju srčanom srpskom borcu koji je od silne želje da predvodi ’leteće magarce’ do još nekog gola u drugom poluvremenu zaradio i javnu opomenu.

Dolazak u Kjevo možda je iznenadio neke, ali je Radovanović, čini se, tačno znao šta radi i nema nikakve dileme da će naredne sezone predstavljati veliko pojačanje tima iz Verone.

Kjevo u prvom kolu Serije A gostuje Parmi, a taj meč na programu je 25. avgusta od 20.45.

U drugom kolu Kupa Italije nije bilo većih iznenađenja, a u subotu su plasman dalje pored Kjeva izborili Sijena, Specija, Trapani, Peskara, Ređina, Verona, Avelino, Bolonja, Sampdorija, Frozinone, Parma, Vareze i Sasuolo.

Premijer liga BiH: Komazec debitovao golom za Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su drugu pobedu ove sezone, savladavši Leotar na Policama sa 2:1, a strelac prvog gola za pobednicku ekipu bio je Nikola Komazec.

Gosti su došli u vođstvo već u šestom minutu, kada je Travančić pronašao Komazeca. Srpski fudbaler prošao je dvojicu igrača i lepim udarcem sa 16 metara savladao golmana domaćeg tima, što je bio prvi pogodak na takmičarskoj utakmici za Komazeca u dresu Sarajeva.

25-godišnji fudbaler imao je priliku u završnici prvog poluvremena da duplira prednost svoje ekipe, ali je glavom pogodio samo spoljni deo mreže.

Leotar je izjednačio u 57. minutu preko Milovića posle kornera, da bi konačni rezultat postavio Osmanagić desetak minuta pre kraja.

Komazec je mogao da ima i još jedan gol više na kontu, da sudija nije poništio regularan pogodak zbog navodnog ofsajda, ali isto tako nije reagovao kada je Komazec bio oboren u kaznenom prostoru.

Sarajevo tako posle tri odigrane utakmice ima po jednu pobedu, remi i jedan poraz i zauzima deveto mesto sa četiri osvojena boda i gol razlikom 2:2. Tim sa Koševa u narednom kolu dočekuje ekipu Čelika.

Četvrto kolo šampionata obeležio je poraz branioca titule Željezničara od Borca u Banja Luci sa 2:1. Najubedljiviji trijumf u trećem kolu šampionata Bosne i Hercegovine ostvario je Zrinjski, koji je sa 5:1 pobedio Travnik. U ostalim mečevima, Radnik je bio bolji od Viteza sa 2:1, istim rezultatom Olimpik iz Sarajeva slavio je protiv Mladosti, dok su Čelik i Vekež igrali bez golova.

Kolo u nedelju zatvaraju dueli Slavije i Zvijezde, odnosno Širokog Brijega i Rudara iz Prijedora.

Jelena bez finala u Sinsinatiju

Jelena Janković nije uspela da se plasira u finale Sinsinatija. Jankovićeva je poražena od Viktorije Azarenke sa 2:1 po setovima 6:4, 2:6, 3:6. Meč je trajao 2 sata i 11 minuta. Beloruskinja u finalu protiv Serenene Vilijams.

Dobru formu u Sinsinatiju Jankovićeva nije uspela da kruniše finalom. U izuzetno uzbudljivom meču, prepunom brejkova, čak 23, protivnica je uspela da osvoji više svojih servisa na kraju stigne do finala i borbe protiv Serene Vilijams za titulu na turniru.

Jelena je dobro startovala uspela je da dobije prvi set. Od samog početka obe igračice nisu uspevale da osvoje svoj servis. U sedmom gemu naša teniserka uspeva da zadrži svoj servis gem i povede sa 4:3. Do kraja seta još tri brejka i Jankovićeva dobija prvi set sa 6:4.

Nakon osvojenog prvog seta dolazi do velikog pada u igri naše teniserke. Nije uspevala da parira Azarenki. Nastaljena je borba za svaku loptu, ipak protivnica boljom igrom uspeva da sačuva dva svoja servisa i dobije set sa 6:2.

Jelena se nije predavala. Pokušala je u trećem setu da stigne do finala, međutim, nije uspela. Mnogo grešaka na obe strane. Azarenka malo sigurnija i dolazi do 5:2. Jankovićeva smanjuje na 5:3. Usledio je njen servis za opstanak, gubi ga bez osvojenog poena i protivnica zasluženo trijumfuje sa 6:3 u trećem setu.

Ženski turnir u Sinsinatiju igra se za ukupan nagredni fond od 2,36 miliona dolara.