Barsa lako sa Deportivom

Written By maxtv on субота, 9. март 2013. | 22:27

Fudbaleri Barselone savladali su večeras na svom terenu ekipu Deportiva iz La Korunje sa 2:0 u utakmici 27. kola španske Primere.
Trofejnom klubu to je bila prva pobeda posle dva "vezana" poraza od madridskog Reala, u kupu i prvenstvu Španije. Katalonci su u, "generalnoj probi" uoči revanša sa Milanom u osmini finala Lige šampiona, do pobede došli golovima Aleksisa Sančeza u 38. i, na ovom duelu rezerviste, Lionela Mesija u 88. minutu.
Pomoćni trener Barselone Đordi Rura odmarao je čak šestoricu standardnih prvotimaca, pa su na klupi na početku meča bili Mesi, Andres Inijesta, Đerar Pike, Serhio Buskets, Pedro i Đordi Alba.
Ekipi Deportiva i posle ovog meča predstoji "nemoguća misija", borba za opstanak u Primeri, a doživeli su sedmi poraz u poslednjih osam utakmica.
Rezultati i strelci:
Rajo Valjekano - Espanjol 2:0 (Dominges 9, Piti 77)
Valjadolid - Malaga 1:1 (Manučo 40 - Demikelis 8)
Barselona - Deportivo 2:0 (Sančez 38, Mesi 88)
Saragosa - Granada
TABELA: Barselona 71, Atletiko Madrid 57, Real Madrid 55, Malaga 44, Betis 43, Valensija 42, Sosijedad 41, itd.

Partizan zadržao plus osam

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u gostima Jagodinu sa 1:0 i tako posle 18 kola Super lige zadržali osam bodova prednosti na vrhu tabele. Strelac Kojić.
Pobednički gol postigao je Nemanja Kojić u 45. minutu meča. On je u Partizan došao u zimskom prelaznom roku i postigao je tri gola u poslednja dva meča. Crno-beli sada imaju 46 bodova, dok drugoplasirana Crvena zvezda ima 38. Jagodina je ostala četvrta sa 32 boda, tri manje od Vojvodine.
Meč je odigran pod reflektorima pred ispunjenim tribinama gradskog stadiona (7.579 gledalaca), u lepoj atmosferi. Istakao se i golman domaćih Predrag Rajković, koji ima 17 godina.
Partizan je prvu šansu imao u 8. minutu, kada Aleksandar Mitrović šutirao sa oko 18 metara, a Rajković je odbranio. Jagodina je najbolju šansu propustila u 17. minutu, kada je Mohamed El Monir prodro po levoj strani i ubacio loptu u šesnaesterac, ali je Miloš Stojanović potpuno promašio u blizini peterca.
Partizan je mogao da povede u 21. minutu. Rajković se spremao da izvede loptu, ali nije video Mitrovića koji mu je iz mrtvog ugla uklizao i izbio loptu do Kojića, a on je šutirao pored gola.
Crno-beli su konačno poveli u samoj završnici. Akciju je počeo kapiten Saša Ilić, koji je loptu dodao Predragu Luki, a on je odmah prosledio Darku Brašancu na levoj strani šesnaesterca, a ovaj je centrirao do Kojića koji je savladao Rajkovića.
Kojić je i na početku drugog poluvremena imao dobru šansu, ali je možda mogao bolje da je reši. On je u 52. minutu prodro u šesnaesterac i odlučio se na šut, iako je imao slobodne Luku i Mitrovića. Rajković je odbranio njegov udarac.
Jagodina je u drugom poluvremenu imala šansu u 58. minutu, ali je Stojanović iz šesnaesterca šutirao pored gola. Kojić je u 68. minutu imao još jednu šansu, ali je Rajković sjajno reagovao i u skoku vrhovima prstiju skrenuo loptu, koja je završila na stativi.
Vermezović i Krunić: 1:0 je realan rezultat
.
"Ponoviću još jednom što sam već rekao. Jagodina je stvarno taktički najbolje organizovana ekipa u domaćoj ligi. Ovo je bila lepa utakmica sa mnogo šansi i Jagodina je imala sredinom prvog poluvremena dobru priliku, ali je 1:0 realan rezultat", rekao je Vermezović.
Meč u Jagodini odigran je pred punim tribinama i pod reflektorima.
"Drago mi je zbog atmosfere na ovom prelepom stadionu i što je publika imala priliku da vidi dobru igru oba tima. Čestitaim svojim igračima na fanatičnoj borbi. Neki nisu mogli da isprate ritam, ali ne mogu ništa da im zamerima. Jagodini želim da sledeće godine na ovom lepom stadionu igra evropske utakmice", rekao je Vermezović.
"Partizan je igrao mnogo brže, a mi se nismo dobro snalazili. Pokušavali smo, imali smo prilike i borili smo se do poslednjeg minuta da postignemo gol, jer je nama i bod bio dovoljan. Pokušali smo srcem da se suprotstavimo, ali ovaj rezultat je realan", rekao je Krunić.

Radnički poražen u Zadru

Košarkaši Radničkog iz Kragujevca izgubili su u gostima od Zadra sa 75:68 (20:19, 20:19, 15:8, 20:22) u utakmici 24. kola Jadranske lige. Porazom ekima Miroslava Nikolića udaljila se od plasmana na fajnal-for.
Kragujevčanima je to bio deveti poraz u regionalnom takmičenju i sada su ponovo doveli u pitanje učešće na završnom turniru. Zadranima je ovo bila osma pobeda u ligi, a mogla bi da im znači mnogo u borbi za opstanak.
Domaća ekipa je vodila tokom većeg dela meča, a Kragujevčani nikako nisu uspevali da pronađu pravi ritam. Najveću prednost Zadar je imao početkom poslednje deonice, kada je na semaforu stajalo 63:46, a izabranici Miroslava Nikolića do kraja su uspeli samo da ublaže poraz.
Dvajt Torn predvodio je Zadrane se 16 poena, dok je najbolji igrač Radničkog ove sezone Aleksandar Ćapin ubacio 18 poena.
U sledećem kolu ekipa Radničkog gostuje u Splitu.

Rezultati 24. kola i tabela:
Zadar - Radnički 75:68 (20:19, 20:19, 15:8, 20:22)
Budućnost - Split 66:47 (20:13, 10:17, 26:11, 10:6)

Zvezda nadigrala Pazarce

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Beogradu Novi Pazar sa 3:0 u 18. kolu Super lige Srbije i tako se izdvojili na drugom mestu tabele. Golove su postigli Luka Milivojević u 32, Ognjen Mudrinski u 34. i Nenad Milijaš u 61. minutu.
Meč je odigran pred zvanično 14.332 gledaoca, ali publika nije videla baš kvalitetnu utakmicu, pošto je teren bio klizav od kiše, koja je počela da pada oko 20. minuta. Trener Pazara Slavenko Kuljezević nije bio na klupi, već je ekipu vodio njegov asistent Izet Ljajić. Svoj debi u crveno-belom dresu zabeležio je pojačanje iz zimskog prelaznog roka Abiola Dauda.
Zvezda je prvu pravu šansu imala u 10. minutu, kada je Marko Vešović prošao sa desne strane i pronašao u šesnaestercu Luku Milunovića, koji je, međutim, glavom prosledio loptu pored gola.
Mudrinski je u 17. minutu pokušao sa oko 16 metara, ali je golman Pazara Marko Janković uz malo muke odbranio udarac. Zvezda je konačno povela u 32. minutu, kada je Darko Lazović presekao loptu u odbrani Pazara, a onda pronašao Milivojevića, koji je sa oko 10 metara lobovao Jankovića.
Zvezda je povela sa 2:0 pošto je Filip Mladenović prodro po levoj strani i na ivici kaznenog prostora pronašao Nenada Milijaša, koji je šutirao po zemlji, a Janković odbio loptu, samo da bi na nju naleteo Mudrinski i iz neposredne blizine zatresao mrežu. Novi Pazar je u prvom poluvremenu imao samo jedan udarac ka golu i to
sa distance.
U drugom poluvremenu nije bilo mnogo šansi niti lepih akcija. Jednu od retkih je imao Darko Lazović kada je u 52. minutu ušao u šesnaesterac i šutirao sa oko 10 metara, ali je njegov udarac izblokiran.
Zvezda je do trećeg gola došla u 61. minutu. Milijaš je šutirao sa oko 20 metara, a lopta je odskočila ispred Jankovića, prevarila ga i ušla u mrežu.

Janković: Očekivao sam reakciju posle Vračara
"Očekivao sam reakciju, koju sam naslutio u ponedeljak kada smo arhivirali remi protiv Rada. Pobeda je apsolutno zaslužena, mislim da smo mogli da damo još neki gol da smo ranije otvorili protivnika. Igra nam je u usponu, što svakako utiče na samopouzdanje", rekao je Janković na konferenciji za novinare posle utakmice 18. kola Superlige na Marakani koju je gledalo oko 15.000 navijača.

"Ne bežim od odgovornosti. Uostalom, sami smo krivi što smo došli u situaciju da imamo veliki pritisak i sami moramo da se vadimo. Remi na Vračaru ne bi bio katastrofa da nije bilo onog poraza od Vojvodine na kraju jesenjeg dela prvenstva", poručio je Janković.
Pomoćni trener Novog Pazara Izet Ljajić, koji je na konferenciji za medije menjao šefa stručnog štaba Slavenka Kuzeljevića, rekao je da nikada nije dobro kada se izgubi, pa makar i od Crvene zvezde.
"Došli smo u Beograd da pružimo maksimum, iako smo bili oslabljeni neigranjem nekoliko standandardnih fudbalera. Više bih voleo da je Zvezda u igračkoj nego u finansijskoj krizi. Njena pobeda je zaslužena i želim im sve najbolje u nastavku sezone", istakao je Ljajić.
On je istakao veliko zadovoljstvo zbog ambijenta u kojem je utakmica odigrana.
"Drago mi je što nije bilo nijednog incidenta, jer znamo kakve tenzije prate utakmice Zvezde i Novog Pazara. Ovakav ambijent vraća veru u fudbal", poručio je Ljajić.

Ligetiju mali kristalni globus

Američki skijaš Ted Ligeti pobedio je u trci u veleslalomu koja je vožena u sklopu Svetskog kupa u Kranjskoj Gori i osvojio mali kristalni globus u toj disciplini. To je četvrti kristalni globus za Ligetija u veleslalomu, a pobeda u Kranjskoj Gori je njegova peta u sezoni. Drugi je bio Hiršer, a treći Pinturo.
Ligeti je trku završio za dva minuta, 35 sekundi i 43 stotinke. Drugo mesto zauzeo je Austrijanac Marsel Hiršer za 0,45 sekundi zaostatka, dok je treći kroz cilj prošao Aleksis Pinturo sa 0,77 sekundi zaostatka za pobednikom.
"Imao sam sjajnu sezonu i osećam se sjajno zbog ove pobede", rekao je Ligeti.
Norvežanin Aksel Lund Svindal zauzeo je šesto mesto sa minut i 30 sekundi zaostatka za Ligetijem i u generalnom plasmanu Svetskog kupa zaostaje za Hiršerom 69 bodova.

Feningerova najbrža u u Ofteršvangu

Austrijska skijašica Ana Feninger pobedila je na pretposlednjem veleslalomu sezone Svetskog kupa u nemačkom Ofteršvangu ispred Slovenke Tine Maze i domaće takmičarke Viktorije Rebensburg.
Feningerova je trku završila u ukupnom vremenu od dva minuta 29 sekundi i 39 stotinki, dok je drugoplasirana zaostajala 44 stotinke, a Rebensburgova je bila gotovo sekundu iza.
Na četvrtom mestu našla se Eva Marija Brem iz Austrije sa zaostatkom od dve sekunde i šest stotinki, dok je peta bila Francuskinja Anemon Marmotan sa dve sekunde i 49 stotinki zaostatka.
Maze je današnjim osvojenim drugim mestom postala prva takmičarka u istoriji koja je u jednoj sezoni osam puta zauzela jedno od mesta na podijumu u veleslalomu.
Slovenka je i pre trke u Nemačkoj osvojila Veliki kristalni globus, koji se dodeljuje najbolje plasiranoj u Svetskom kupu, pošto sada ima 2154 bodova, dok je Nemica Marija Hefl Riš čak 1089 bodova iza.
Ovo je bila druga pobeda austrijske skijasice za nedelju dana, posle trijumfa u superveleslalomu prošlog vikenda u Garmiš Partenkirhenu

"Sjajan je osećaj kada možete da se prebacite sa jedne na drugu disciplinu, sa tvrdog na meki sneg. Ova pobeda mi uliva veliko samopouzdanbje za nastavak sezione, ai i za one koje dolaze", rekla je Feninger.

Zvezda korak od četvrtfinalu

Vaterpolisti Crvene zvezde pobedili su na Tašmajdanu mađarski Eger sa 13:6 (5:2, 4:1, 2:3, 2:0) u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona. Revanš utakmica igra se 20. marta u Egeru.
Najbolja partija crveno-belih u ovogodišnjoj Ligi šampiona. Od starta je Zvezda delovala kao tim koji više želi pobedu. Odlične odbrane Šefika unele su sigurnost u napad i prednost je rasla do konačnih 7 razlike.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Sava Ranđelović sa tri gola, dok su po dva postigli Duško Pijetlović, Viktor Rašović i Nikola Rađen. Eger je predvodio Kevin Grejem sa dva gola. Revanš se igra 20. marta.
Zvezda je odigrala verovatno najbolji meč u Ligi šampiona ove sezone. Večeras je vodila od početka i igrala dobro i u napadu i u odbrani, a imala je i dobar procenat sa igračem više 8/10. Osim toga, golman Denis Šefik je bio izuzetno raspoložen i odbranio je dva peterca.
Zvezda se "odlepila" sa 3:2 na 5:2 do kraja prve četvrtine, a do poluvremena je došla i do 9:3. Pre toga Eger skoro osam minuta nije postigao gol.
Početak drugog poluvremena doneo je nešto drugačiju sliku. Zvezda je povela sa 11:4, ali je Eger završio sa dva gola i prišao na 11:6. Mađarski tim mogao je još da smanji prednost, ali je Žolt Varga pogodio prečku na početku deonice. Nakon toga Pijetlović i Rašović postižu po gol i vraćaju prednost na sedam razlike.
Crveno-beli su bili dobri u odbrani i nisu dozvolili Egeru da priđe golu i tako su meč rešili sa velikih sedam poena prednosti.
Savić: Nismo očekivali ovakav trijumf
"Očekivali smo pobedu, ali ne sa ovakvom razlikom. Odličnom odbranom smo se vratili na sistem igre koji smo izgubili u poslednje tri nedelje. Ovaj rezultat nam mnogo znači, ali ne smemo da se opustimo. Eger ima odličan domaći teren", rekao je Savić posle meča.
On je dodao i da se raduje zbog današnje odluke LEN da Beograd ove godine bude domaćin završnog turnira LŠ. "Fajnal for u Beogradu je velika stvar, ne samo za Zvezdu i Partizan, već i za srpski vaterpolo", dodao je Savić.
Najbolji igrač crveno-belih Andrija Prlainović ocenio je da je Zvezda napravila ogroman korak ka četvrtfinalu.
"Sedam razlike je teško dostići. Ovo je veliki rezultat za Zvezdinu mladu ekipu, niko se nije nadao ovakvoj pobedi. Igrali smo odlično nošeni Denisom Šefikom na golu. Dali smo sve od sebe, a imali smo i svoje veče", objasnio je Prlainović. Reprezentativac Srbije dodao je da bi dueli sa Egerom mogli presudno da utiču na ishod sezone.
"Ovo je prelomna utakmica u sezoni, veliki uspeh će biti ako se plasiramo u četvrtfinale. Prvi put igramo u LŠ, odmah stići među osam najboljih je velika stvar. Mnogo nam znači što ćemo verovatno imati priliku da odigramo još nekoliko mečeva u LŠ, ovo je veliko iskustvo za naše mlade igrače", zaključio je Prlainović.

Bitne pobede Vile i KPR-a

Aston Vila i Kvins Park Rendžersi zabeležili izuzetno bitne pobede u borbi za opstanak u Premijer ligi. VBA bolji od Svonsija, u direktnom okršaju za mesto koje vodi u Evropu.
Fudbaleri Aston Vile savladali su danas u derbiju začelja domaći Reding sa 2:1 u meču 29. kola Premijer lige, a važnu pobedu u borbi za opstanak zabeležio je i Kvins Park Rendžers protiv gostujućeg Sanderlenda (3:1).
Aston Vila je do pobede nad pretposlednjim Redingom stigla golovima ove sezone sjajnog Kristijana Bentekea i Gabrijela Agbonlahora.
Kvins Park Rendžers je protiv Sanderlenda došao do tek trećeg trijumfa u Premijer ligi ove sezone. Domaćin je bodove osvojio posle preokreta, golovima Loika Remija, Androsa Tauzenda i Džermejna Dženasa.
Fudbaleri Vest Bromvič Albiona su na svom stadionu savladali osvajača Liga kupa, Svonsi sa 2:1 i pokazali da se još uvek ne odriču borbe za mesto koje vodi u Evropu sledeće sezone.
Norič - Sautempton 0:0
KPR - Sanderlend 3:1 (Remi 30, Tauzend 70, Dženas 90 - Flečer 20)
Reding - Aston Vila 1:2 (Bejker 32. autogol - Benteke 33, Agbonlahor 45)
VBA - Svonsi 2:1 (Lukaku 40, De Guzman 61. autogol - Mur 30)
Sutra:
Njukasl - Stouk
Liverpul - Totenhem

Bundesliga, 25. kolo - Šalke bolji od "milionera"

Borusija iz Dortmunda poražena u Gelzenkirhenu rezultatom 2:1. Bajern teškom mukom savladao Fortunu sa 3:2. Olić dvostruki strelac u pobedi Volfzburga u Frajburgu.
Fudbaleri Šalkea pobedili su danas u Gelzenkirhenu ekipu Borusije Dortmund sa 2:1 u derbi utakmici 25. kola Bundeslige, dok je lider Bajern u Minhenu teškom mukom savladao Fortunu Dizeldorf sa 3:2.
Šalke je u prednost doveo Julijan Draksler u 12. minutu, a vođstvo Šalkea duplirao je Klas Jan Huntelar u 35. minutu. Poraz aktuelnog šampiona, za kojeg je igrao i Neven Subotić, ublažio je Robert Levandovski u 59. minutu.
Bajern je protiv Fortune dva puta morao da juri rezultat na svom stadionu. Ipak, na kraju je Džerom Boateng pogotkom četiri minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka doneo trijumf Bavarcima.
Ekipa Volfsburga u gostima je deklasirala Frajburg sa 5:2, a junak pobede "vukova" bio je dvostruki strelac, hrvatski reprezentativac Ivica Olić.
Trećeplasirani Leverkuzen doživeo je neočekivani poraz na gostovanju Majncu, a strelac jedinog gola bio je Andreas Ivanšic iz penala.
Bajern - Fortuna 3:2 (Miler 45, Riberi 74, Boateng 86 - Boli 16, Lamberc 71)
Šalke - Borusija Dortmund 2:1 (Draksler 12, Huntelar 35 - Levandovski 59)
Frajburg - Volfzburg 2:5 (Kruze 2, Flum 65 - Kjer 7, Vijerinja 16, Olić 22, 49, Dijego 90)
Majnc - Bajer Leverkuzen 1:0 (Ivanšic 61. penal)
Grojter Firt - Hofenhajm 0:3 (Firmino 10, Hoselu 16, Vajs 50)
Od 18.30 igraju Borusija Menhengladbah - Verder
Juče:
Augzburg - Nirnberg 1:2
Sutra:
Hanover - Ajntraht
Štutgart - Hamburg

Hajduk lako do bodova, Voša do boda "na mišiće" (VIDEO)

Hajduk neumoljiv protiv OFK Beograda. Vojvodina do boda u petom minutu nadoknade, brži od ouštaljke i Rad i Javor. Bez golova samo na meču Donji Srem - Sloboda.
Fudbaleri Hajduka iz Kule bili su danas nemilosrdni prema gostima OFK Beogradu pobedivši ih sa 3:0 (3:0) u meču 18. kola Superlige.

Golove za Kuljane postigli su Rusmir, Adamović i Sekulić.
Igrači BSK iz Borče u nadoknadnom vremenu ispustili su pobedu nad Vojvodinom koja je u samoj završnici izjednačila na 3:3 (2:1). Dva gola za BSK postigao je Edemović, a precizan je bio i Nuhi iz jedanaesterca, a za Vojvodinu je dva gola postigao Oumaru i izjednačujući Kosović u petom minutu nadoknade.
Spartak je igrao nerešeno sa Javorom iz Ivanjice - 1:1 (1:0), mada je vodio golom Nemanje Čovića skoro do poslednjeg sudijskog zvižduka. Gosti se nisu predavali i uspeli da postignu gol u poslednjim trenucima igre golom Đorđevića.
Nadomak pobede bili su i fudbaleri Smedereva protiv Rada, s obzirom da su do poslednjeg minuta vodili sa 1:0, golom Sikimića, ali su Beograđani u poslednjim sekundama susreta izjednačili preko Lukovića.
Bez golova je bilo jedino na meču Donji Srem - Sloboda Point.
U 18 sati sastaju se Crvena zvezda - Rad, a u 19 sati počinje meč Jagodina - Partizan.
U nedelju od 13 sati igraju Radnički Kragujevac - Radnički Niš.

Zlato Stolićeve i Terzićeve, srebro za Petrovića

Sonja Stolić i Amela Terzić osvojile zlatne medalje na Balkanskom prvenstvu u krosu. Mirku Petroviću srebro u Zrenjaninu.
Reprezentativke Srbije u atletici Sonja Stolić i Amela Terzić osvojile su danas zlatne medalje na Balkanskom prvenstvu u krosu u Zrenjaninu.
Srebrno odličje kod seniora pripalo je Mirku Petroviću koji je samo četiri sekunde u cilju zaostao za pobednikom Rumunom Marijusom Joneskuom (31:09 ,minuta).
Srbija je u ekipnoj konkurenciji osvojila ukupno četiri medalje - tri bronzane u konkurenciji juniora, juniorki i seniora i jednu srebrnu kod mladjih seniorki.
Stolić je stazu dugu osam kilometara u konkurenciji seniorki prešla u vremenu 28 minuta, 28 sekundi ispred Turkinje Turkan Ozate i Rumunke Kristijane Frumuz koja je u cilj ušla sa 38 sekundi zaostatka za Stolićevom.
Terzić je trku mladjih seniorki na šest kilometara završila u vremenu 21,11 sekundi, ispred Rumunke Madaline Monike Floree (21:24 minuta) i Turkinje Sevilaj Ejtemis (21:58 minuta).

Đoković: Uživam u svakom trenutku...

Ova sezona, za sada, izgleda isto kao i prethodna, koja mi je najbolja u karijeri, rekao Novak Đoković. Uživam u svakom trenutku, isto razmišljam i idem korak po korak. Povratak Nadala odličan za tenis, smatra prvi reket sveta.
Prvi teniser sveta Novak Đoković rekao je danas da oseća da je blizu forme u kakvoj je bio 2011. godine, kada je osvojio deset ATP titula, ali da ne želi mnogo da gleda unapred.
Đoković je od početka sezone odigrao 13 mečeva i zabeležio 13 pobeda.
"Način na koji sam počeo godinu izgleda isto (kao što je bilo 2011. godine)... Vežu me lepa sećanja za 2011. godinu. To je bila daleko najuspešnija godina u mojoj karijeri. Ali, rano je reći šta će se dogoditi, ne želim ništa da prognoziram", rekao je Đoković, preneli su američki mediji.
"Isto razmišljam, želim da uživam u trenutku, da dam sve od sebe. Idem korak po korak i onda ćemo videti dokle ću stići", dodao je prvi teniser sveta.
Đoković je 2011. godine osvojio deset titula, uključujući tri grend slem trofeja, igrao je u 11 finala i ostvario skor od 70 pobeda i šest poraza.
On je te godine osvojio prvih sedam turnira u sezoni i zabeležio 41 uzastopnu pobedu, što je najbolji start od 1984. godine, kada je Džon Mekinro ostvario 42 pobede u nizu.
Đoković je ove sezone osvojio dva trofeja, Australijan open u januaru i prošle nedelje turnir u Dubaiju i tako produžio niz pobeda na 18. Poslednji put izgubio je u oktobru, kada ga je u finalu Ju Es opena pobedio Britanac Endi Marej.
"Za sada je dobro. Nisam mogao da zatražim bolji početak sezone, pobedama u Australiji i Dubaiju igrajući na tvrdoj podlozi, koja mi je omiljena i koja najviše odgovara mojoj igri", rekao je 25-godišnji srpski reprezentativac.
"Osvajanje turnira u Melburnu poslednjih godina mi daje veliko samopouzdanje i mislim da je to jedan od glavnih razloga zbog čega igram dobro u ovom periodu", dodao je on.
Đoković ove nedelje igra na turniru u Indijan Velsu, koji je osvajao 2008. i 2011. godine. On je 2007. igrao u finalu, ali je izgubio od Španca Rafaela Nadala.
"Već sam osvajao Indijan Vels, tu i u Majamiju volim da provodim vreme. Tvrda podloga mi je omiljena, tu se na terenu osećam komotno i samouvereno", rekao je on.
Đoković je rekao i da je dobro što se Nadal posle sedmomesečne pauze zbog povrede levog kolena vratio na teren.
"Sjajno je što se vratio, za sport, navijače i sve koji vole tenis jer je on veoma popularan i harizmatičan igrač. Gledao sam nekoliko njegovih mečeva... Još je impresivan na šljaci. Nije se mnogo stvari promenilo. To je njegova omiljena podloga. On je kralj šljake", rekao je Đoković.
Nadal je početkom februara vratio na teren, igrao je na tri turnira u Južnoj Americi i osvojio dva, a na jednom je igrao u finalu.

Zbog nereda smrt vešanjem!

U Egiptu 21 osoba osuđena na smrt, zbog uloge u neredima u Port Saidu prošle godine, gde su život izgubile 74 osobe.
Egipatski sud danas je potvrdio smrtne presude 21 osobi zbog uloge u neredima prošle godine na fudbalskoj utakmici kada su ubijene 74 osobe u lučkom gradu Port Saidu na Sueckom kanalu.
Sudija Sobhi Abdel Maguid potvrdio je danas ranije izrečene presude na smrt 21 osuđenoj osobi, dok su bivši načelnik bezbednosti grada, general-major Esam Samak i devetorica dobili po 15 godina robije, petoro je dobilo doživotnu, a zatvorske kazne izrečene i još devetorici optuženih.
Među optuženima su bili i devetorica egipatskih policajaca, mada su na smrt osuđeni uglavnom navijači fudbalskog kluba Port Said al-Masri.
Nasilje u Port Saidu ponovo je izbilo 28. januara ove godine, posle izricanja smrtnih presuda za 21 osobu od ukupno 73 optuženih za učestvovanje u neredima na fudbalskoj utakmici 1. februara 2012. kada su ubijene 74 osobe.
Navijači tog kluba, besni zbog presuda, zapalili su zgradu fudbalske federacije i obližnji policijski klub, a oko 2.000 demonstranata blokira prolazak trajekta Sueckim kanalom.
Gusti crni dim se danas nadvio nad tim delom grada.
Prema izjavama očevidaca, demonstranti su odvezali glisere nadajući se da će omesti prolazak brodova Sueckim kanalom, a oko 2.000 demonstranata u znak protesta blokira prolazak trajekta kanalom, prenose agencije.

Fajnal for u Beogradu

Beograd će biti, prvi put u istoriji, domaćin završnog turnira Lige šampiona u vaterpolu. Partizan tehnički organizator turnira.
Završni turnir Lige šampiona u vaterpolu održaće se 31. maja i 1. juna u Beogradu, preneli su danas mediji u Srbiji.
Kako navodi list Sport, na sednici koju je održao Biro LEN, odlučeno je da Beograd prvi put bude domaćin završnog turnira najelitnijeg evropskog takmičenja u vaterpolu.
Na sastanku Biroa, između ostalih, učestvovali su i član glavnog tela evropske federacije vodenih sportova Aleksandar Šoštar i generalni sekretar Vaterpolo saveza Srbije Marko Stefanović.
VSS se nedavno kandidovao za domaćina "fajnal fora", koji se prethodnih godina najčešće održavao u Italiji, gde je Partizan 2011. godine u Rimu osvojio sedmu titulu evropskog šampiona.
Aktuelni šampion Partizan trebalo bi da bude tehnički organizator turnira. Crno-beli sutra od 19 sati na Banjici igraju prvu utakmicu osmine finala Lige šampiona protiv Breše.
Takođe i Crvena zvezda je u osmini finala, a prvi meč protiv Egera igra danas od 17 sati na bazeni Tašmajdan.

Kuznjecova prejaka za Jelenu

Jelena Janković završila takmičenje u Indijan Velsu već posle prvog meča. Iako je odigrala fantastičan prvi set, naša teniserka poražena od Svetlane Kuznjecove 6:0, 2:6, 5:7.
Srpska teniserka Jelena Janković završila je učešće na Inijan Velsu već posle svog prvog nastupa porazom od Ruskinje Svetlane Kuznjecove sa 2:1, po setovima 0:6, 6:2, 7:5.
Jelena je furiozno krenula. Za samo 32 minuta igre uspela je da "počisti" protivnicu sa terena ne dozvolivši joj da uzme niti jedan gem.
U drugom setu, druga priča. Umesto da "dovrši" rivalku Jankovićeva počinje sa oscilacijama u igri i dozvoljava Kuznjecovoj da se u potpunosti vrati u meč.
U trećem, odlučujućem setu vodila se prva borba. Obe teniserke teže su dolazile do prilika za brejk. U desetom gemu Jelena je spasila brejk loptu na servis Kuznjecove, samo dva gema kasnije nije imala snage da to ponovi. Meč je trajao dva sata i četiri minuta.
Ovo je bio njihov 12. međusobni duel i rezultat je sada izjednačen. Jelena je po dolasku u Indijan Vels osvojila turnir u Bogoti.