Home » , » Primera 27. kolo Kristijano srušio Seltu

Primera 27. kolo Kristijano srušio Seltu

Written By maxtv on недеља, 10. март 2013. | 22:03

Sa dva gola na Galiciji Kristijano Ronaldo obezbedio "kraljevićima" pobedu u duelu sa Seltom. Bilbao kod kuće savladao Valensiju, Levante i Hetafe bez golova.
Fudbaleri madridskog Reala savladali su večeras kao gosti ekipu Selte sa 2:1, u 27. kolu prvenstva Španije.
Favorizovani Real je teško došao do pobede u Vigu, gde je solidni domaćin nastojao da osvoji barem bod u grčevitoj borbi za opstanak. Nakon igre bez golova u prvom poluvremenu, činilo se da će Selti to i poći za rukom, pošto je u nastavku izjednačila samo dva minuta nakon vođstva Madriđana.
Njihove nade, međutim, srušio je Ronaldo pogotkom iz penala nakon što je golman domaćina neoprezno srušio Kaku.
Ovim uspehom "kraljevski klub" je, barem privremeno, preuzeo drugo mesto na tabeli Primere sa 13 bodova zaostatka za vodećom Barselonom.
Ranije danas Atletik Bilbao je kod kuće savladao Valensiju sa 1:0, dok su Levante i Hetafe igrali nerešeno 0:0.
Selta Vigo - Real Madrid 1:2 (Aspas 63 - Ronaldo 61, 71. penal)Levante - Hetafe 0:0
Atletik Bilbao - Valensija 1:0 (Muniain 79)
Odigrano juče: Barselona - Deportivo La Korunja 2:0, Rajo Valjekano - Espanjol 2:0, Majorka - Sevilja 2:1, Valjadolid - Malaga 1:1. Odigrano u petak: Betis - Osasuna 2.1.
Tabela: Barselona 71 bod, Real Madrid 58, Atletiko Madrid 57, Malaga 44, Betis 43, Valensija 42, Sosijedad i Rajo Valjekano po 41, itd.