Home » , » Serija A 28. kolo Đakerini doneo pobedu "Dami"

Serija A 28. kolo Đakerini doneo pobedu "Dami"

Written By maxtv on недеља, 10. март 2013. | 20:31

Đakerni golom u 90. minutu doneo pobedu "Staroj dami". Napoli izgubio u Kijevu i ponovo propustio priliku da se približi Juventusu. Parma ubedljivo savladala Torino.
Fudbaleri Juventusa teže nego što se očekivalo pobedili su danas Kataniju sa 1:0 (0:0) u utakmici 28. kola italijanske Serije A, dok je Napoli doživeo poraz od 2:0 protiv Kijeva u Veroni.
Golom Đakerinija u 90. minutu aktuelni prvak i lider na tabeli uspeo je da slomi otpor Katanije.
Juventus je posle ove pobede uvećao prednost na tabeli u odnosu na Napoli, koji je na gostovanju protiv Kijeva doživeo poraz - 2:0.
Kijevo je već posle prvog poluvremena imao ubedljivo vođstvo na stadionu "Markantonio Bentegodi", pošto su mrežu De Sanktisa pogodili Bakari Drama i Siril Teru.
Parma je posle preokreta došla do ubedljive pobede protiv Torina (4:1). Gosti su poveli u 56. minutu preko Santane, a tri boda Parmi doneli su Amauri (77, 84, 90) i Sansone u 80. minutu.
Preokret je viđen i u Palermu, gde je istoimeni klub izgubio od Sijene sa 2:1. Domaćin je vodio do 52. minuta goloma Anselma, a pobedu Sijeni doneli su Emeghara i Rosina.
Kaljari je bio ubedljiv protiv Sampdorije najviše zahvaljujući napadaču Vikotru Ibarbu, koji je se tri puta upisao u listu strelaca.
Počasni pogodak za Sampdoriju postigao je Lopez u 90. minitu iz penala.