Home » , » Novi rekord Majamija

Novi rekord Majamija

Written By maxtv on уторак, 5. март 2013. | 13:06

Majami Hit postavili klupski rekord petnaestom uzastopnom pobedom, za daleko najbolji skor u Istočnoj konferenciji (44-14). Njujork u Klivlendu, posle preokreta, slavio rezultatom 102:97 a Milvoki je posle produžetka savladao Jutu 109:108.
Majami je savladao drastično oslabljene Minesota Timbervulvse 97:81. U sastavu Minesote pored duže povređenog Kevina Lava, u poslednje vreme nema ni Nikole Pekovića i Andreja Kirilenka.
Kod gostiju je Lebron Džejms bio pod upitnikom zbog povrede kolena, ali je ipak izašao na parket i postigao 20koševa uz 10skokova i 4asistencij, a imao je i nešto više izgubljenih lopti nego inače (sedam).

Ulogu lidera preuzeo je Dvejn Vejd sa 32 poena, sedam skokova i 10 asistencija.

"Uvek je sjajan osećaj kada postaviš rekord, ali ne osvrćemo se mnogo na to, samo gledamo koja je sledeća utakmica i kako da je dobijemo", rekao je Džejms.
Majami je poslednji poraz doživeo 1. februara od Indijane, koja mu je i prvi sledeći ozbiljan protivnik. Do tada bi Orlando i Filadelfija trebalo da budu lak zalogaj zahuktaloj ekipi sa Floride.

Njujork je u Klivlendu slavio rezultatom 102:97, mada je u drugoj četvrtini bio čak na "minus 22" (52:30). Niksima se "smešio" i 11. uzastopni poraz od Kavalirsa na njihovom parketu, posebno što je Karmelo Entoni pao i lakše povredio koleno.
Međutim, sjajno su zaigrali Amare Studemajer i Džej Ar Smit, dok je Stiv Novak prednjačio u šutu za tri poena. Važne trojke u četvrtoj četvrtini ubacio je i Džejson Kid.
Na Istoku je spisak učesnika plej-ofa praktično poznat, iako svi timovi imaju na programu još 20-25 utakmica.
Milvoki je posle produžetka savladao Jutu (bez Ala Džefersona) 109:108, čime je devetoplasiranoj Filadelfiji odmakao za čak sedam pobeda.

Baksi su ujedno odradili posao za Los Anđeles Lejkerse, koji pokušavaju da stignu Jutu ili Hjuston i posle očajnog starta sezone obezbede nastup u plej-ofu. Sada zaostaju za "džezerima" samo dve pobede.