Home » , » SP u atletici: Kolašinac deseti

SP u atletici: Kolašinac deseti

Written By maxtv on петак, 16. август 2013. | 19:22

Srpski bacač kugle Asmir Kolašinac završio je finale na Svetskom prvenstvu u Moskvi kao deseti. Kolašinac je, može se reći, podbacio u ovom finalu, bacivši 19,96 metra, što je daleko od njegove najbolje daljine ove sezone (20,80).

Srpski atletičar Asmir Kolašinac zauzeo je deseto mesto u finalu bacanja kugle na prvenstvu sveta u Moskvi.

Kolašinac nije ostvario zacrtani cilj, pa je takmičenje završio već posle trećeg hica sa najboljim rezultatom od 19,96 metara.

Srpski rekorder je u kvalifikacijama takođe imao deseti rezultat hicem od 20,07 metara u trećem pokušaju, a za plasman u završne tri serije u finalu bilo mu je potrebno 20,26 metara.

Kolašinac je bio daleko od svog najboljeg rezultata sezone (20,80), kao i od državnog i ličnog rekorda (20,85).

Zlatnu medalju osvojio je David Štorl iz Nemačke, koji je u četvrtom pokušaju bacio kuglu 21,73 metra. Srebro je pripalo Amerikancu Rajanu Vitingu sa hicem od 21,57 metara, dok je bronza pripala Kanađaninu Dilanu Armstrongu, čiji je najbolji hitac bio 21,34 metara.