Headlines News :
Home » , » Vimbldon: Posrtanje favorita se nastavlja - ispala i Serena!

Vimbldon: Posrtanje favorita se nastavlja - ispala i Serena!

Written By maxtv on понедељак, 1. јул 2013. | 16:23

Ovo je možda i najneverovatniji turnir u istoriji Vimbldona! Nakon brojnih odustajanja, ispadanja Nadala, Federera i Šarapove, poklekla je i Serena Vilijams!  Od Serene je u tri seta bila bolja Sabina Lisicki rezultatom 2:1 (6:2 1:6 6:4) za 125 minuta igre.

Nemica je odigrala odličan prvi set, izdržala pritisak na svoj servis a potom u finišu prvog dela igre napravila čak dva uzastopna brejka protiv Serene i tako povela 1:0.

U drugom delu igre, činilo se da “sve dolazi na svoje mesto” jer je Serena počela da dominira terenom. Osvojila je čak tri brejka i tako izjednačila na 1:1 sa ubedljivih 6:1 u drugom setu.

Povela je Serena 3:0 u trećem setu i svi su očekivali dosta puta viđeni scenario. Onda je usledilo čudo!

Lisicki je stigla do 3:2, potom izgubila svoj servis još jednom i Serena je povela 4:2. Usledila su četiri vezana gema koje je Nemica osvojila protiv najvećeg favorita Vimbldona i pobeda koju će pamtiti do kraja života.

U četvrtfinalu Lisicki igra protiv Kaje Kanepi koja je u dva seta savladala domaću teniserku Loru Robson.