Home » , » Mlada košarkaška reprezentacija Srbije druga, Mitrović MVP

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije druga, Mitrović MVP

Written By maxtv on понедељак, 1. јул 2013. | 08:22

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je drugo mesto na prestižnom turniru „Turgut Atakol“ u Turskoj.
kss.rs
kss.rs
Izabranici selektora Vlade Jovanovića u poslednjem kolu turnira u Istanbulu odigrali su možda najbolju utakmicu i ostvarili ubedljiv trijumf protiv domaće selekcije sa 74:59.
Luka Mitrović izabran je za najkorisnijeg igrača turnira, dok je Nenad Miljenović osvojio titulu najboljeg asistenta.
Selekcija Turske počela je furiozno i već u četvrtom minutu stekla devet poena prednosti (13:4). Posle tajm-auta selektora Jovanovića, odnos snaga na terenu se drastično promenio. Snažnom odbranom Srbija je već do kraja prve četvrtine preokrenula rezultat (20:15). U prvih 20 minuta blistao je Nemanja Bezbradica koji je jedini stigao do dvocifrenog poenterskog učinka.

Rezultatska neizvesnost vladala je do finiša trećeg perioda kad su Saša Avramović i Đorđe Milošević pogodili dve uzastopne trojke za kapitalnu prednost – 52:37. Finiš meča obeležio je raspoloženi Nemanja Krstić (trojke 5-5, šut iz igre 8-8) koji je duel završio sa 22 postignuta poena.

Turska – Srbija 59:74 (15:20, 16:14, 8:18, 20:22)
Turska: Altin 2, Kandan 10, Turen 2, Dokujan 2, Gulaslan 3, Koćar 6, Mutlu 8, Gejik 4, Altubej, Tekin 9, Erulku 13, Erdogan.
Srbija: Reljić 5, Krstić 22, Marinković 6, Avramović 3, Mitrović 8, Miljenović 9, Tasić, Bojić, Milošević 3, Bezbradica 18.