Home » , » Vimbldon: Troicki lako sa Tipsarevićem

Vimbldon: Troicki lako sa Tipsarevićem

Written By maxtv on понедељак, 24. јун 2013. | 18:02

U srpskom derbiju na startu Vimbldona, kao pobednik je izašao slabije rangirani Viktor Troicki. Troicki je sa ubedljivih 3:0 (6:3 6:4 7:6) savladao Janka Tipsarevića i tako izbacio 14. nosioca turnira.

Prvi set je “prelomio” šesti gem u kojem je Viktor, pri vođstvu 3:2 u gemovima, iskoristio brejk loptu i poveo 4:2. U naredna dva servis gema Troicki je bio siguran i priveo prvi set kraju u svoju korist.

Drugi set je bio dosta uzbudljiviji zbog velikog boraj brejk šansi na obe strane, ali je viđen sličan scenario kao i u prvom. Pri rezultatu 3:3, Viktor koristi devetu brejk loptu u tom setu i potom sigurno servira za 2:0 u setovima.

Poslednji set je bio najujednačeniji a s obzirom da nije bilo brejka (nije viđena čak niti jedna brejk lopta), otišlo se u taj-brejk. Presudni gem je bolje počeo po Troickog koji je poveo 3:1 ali je Tipsarević stigao do 3:3. Međutim u nastavku taj-brejka, Viktor pravi mini-brejk više i dobija Tipsarevića nakon 116 minuta na terenu.

U drugom kolu Vimbldona Troicki će se sastati sa Kuznjecovim koji je u četiri seta savladao Montanješa.