Headlines News :
Home » , » Košarkaši Srbije do 20 godina savladali vršnjake iz Rusije

Košarkaši Srbije do 20 godina savladali vršnjake iz Rusije

Written By maxtv on четвртак, 27. јун 2013. | 17:01

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala Rusiju 82:53 u drugom kolu turnira Turgut Atakol u Turskoj.
Posle izjednačenog prvog poluvremena (34:33) u kojem je naš tim imao najviše osam poena prednosti (29:21) malo ko je očekivao da će u nastavku susreta naneti selekciji Rusije težak poraz.
Međutim, reprezentativci Srbije su u drugom poluvremenu zaigrali fantastično u odbrani, dominirali u skoku (48-30), lako pronalazili najbolja rešenja u napadu.
Neverovatna serija u drugih 20 minuta krenula je trojkom Nemanje Krstića, ubrzo su mu se pridružili Luka Mitrović, Nenad Miljenović i Nemanja Bezbradica za vođstvo 54:36 u finišu trećeg perioda. Obezbeđen trijumf i sigurna prednost, kao da su dali krila i ostalim igračima, a posle poena Nemanje Miškovića čime su se svi izabranici selektora Jovanovića upisali u listu strelaca, na semaforu je u 38. minut pisalo rekordnih 80:40.

SRBIJA U20: Reljić 6, Krstić 12, Marinković 4, Avramović 8, Mitrović 14, Miljenović 11, Tasić 3, Bojić 5, Milođšević 5, Bezbradica 10, Mišković 2, Đorđević 2.

RUSIJA U20: Karpeno, Sokolov 3, D. Zaharov 12, Saharov 5, Loginov 2, Komolov 4, A. Zaharov 8, Truškin 5, Popov, Gudumak 8, Čilikin 4, Evstafev 2.