Home » , » Partizan lako sa Vojvodinom

Partizan lako sa Vojvodinom

Written By maxtv on уторак, 28. мај 2013. | 21:10

Partizan savladao Vojvodinu 79:54 i poveo sa 1:0 u seriji koja se igra do dve pobede. Revanš susret u četvrtak u Novom Sadu. U drugom polufinalu sutra od 21 sat sastaju se Crvena zvezda i Mega Vizura.
U prvoj utakmici polufinala plej ofa prvenstva Srbije, košarkaši Partizana pobedili su
večeras u Beogradu Vojvodinu rezultatom 79:54 (21:18, 19:11, 23:12, 16:13) i za plasman u finale potrebna im je još jedna pobeda.
Imaće priliku da do nje stignu u četvrtak, kada je u Novom Sadu na programu druga utakmica. Partizan je večeras lako opravdao ulogu faborita i bez većih napora zabeležio je treću veoma ubedljivu pobedu protiv Vojvodine u ovoj sezoni.
Utakmica je bila ravnopravna samo u prvih deset minuta, kada su Novosađani održavali rezultatsku ravnotežu. Početkom druge četvrtine Vojvodina je stigla vođstvo Partizana i izjednačila na 21:21, a onda su crno-beli znatno podigli nivo igre u odbrani i serijom od 19:2 stigli do vođstva od 40:23.
Novosađani se nisu predali i pokušali su da uhvate priključak, ali su samo uspeli da u jednom trenutku smanje zaostatak na devet poena. Partizan je potom ponovo pojačao tempo i veoma brzo poveo sa 20 razlike, čime je utakmica bila rešena.
U drugom polufinalu sutra će prvu utakmicu odigrati Crvena zvezda i Mega vizura.
Partizan: Andrić, Lovernj 9, Milutinov, Vesterman, Gordić 7, Lučić 11, Milosavljević 3, Bogdanović 8, Gagić 6, Musli 13, Đekić, Bertans 22.
Vojvodina: Petković, Kuzeta 7, R. Marković 5, Boltić 8, Stojačić 3, Marojević 2, Kalinić 4, N. Marković 11, Ilić 4, Pešaković, Ćović, Zeković 10.