Home » , , » Super kup Španije: Nejmar omeo Vilji osvetu (VIDEO)

Super kup Španije: Nejmar omeo Vilji osvetu (VIDEO)

Written By maxtv on четвртак, 22. август 2013. | 00:55

Atletiko Madrid i Barselona igrali su nerešeno 1:1 u prvom meču Superkupa Španije.

Atletiko je poveo na "Visente Kalderono" fenomenalnim volejom Davida Vilje, koji je dobio šansu da se osveti Kataloncima, koje je 'morao' da napusti.

Ipak, njegovo veče pokvario je Brazilac Nejmar, koji je svojim debitantskim golom doneo blagu prednost Barsi pred revanš na Kamp Nou za sedam dana.

Meč je obeležila i lakša povreda Lionela Mesija koga je iz predostrožnosti na poluvremenu zamenio trener Herardo 'Tata' Martino.

Nakon premijernog kola Primere proteklog vikenda, u kojem je Barsa pregazila Levante 7:0, a Atletiko slavio u Sevilji 3:1, očekivala se velika borba dva sjajna tima i navijači su je dobili.

Osvajač Kupa Kralja iz prošle sezone Atletiko je sjajno krenuo u meč i poveo već u 12. minutu, kada je Arda Turan centrirao, a Vilja sjajnim volej udarcem sa oko 15 metara pogodio donji ugao gola svog bivšeg tima.

U nastavku duela Barsa je diktirala svoj prepoznatljivi ritam kratkih pasova, dugo držala loptu u svom posedu (62%), ali nije bila ništa opasnija od domaćina (po 8 šuteva).

Polovinom drugog dela igre gosti koji su igrali u bojama Katalonije, ipak stižu do željenog rezultata.

Dani Alves je na desnoj strani odigrao dupli pas sa Šavijem, čime je izgradio prostor za centaršut, loptu je ubacio na drugu stativu gde je iz drugog plana utrčao Nejmar, pobegavši svom čuvaru, i glavom postigao važan gol za svoj tim.

Brazilac je nekoliko minuta pre debitantskog gola zamenio Pedra Rodrigesa.

Revanš meč na programu je na Kamp Nou sledeće srede, 28. avgusta.