Home » , » Kup Konfederacija: Španci i 28. meč bez poraza , Urugvajci do lakih 8 komada

Kup Konfederacija: Španci i 28. meč bez poraza , Urugvajci do lakih 8 komada

Written By maxtv on недеља, 23. јун 2013. | 22:58

Reprezentacije Španije i Urugvaja plasirale su se u polufinale Kupa Konfederacija iz grupe B.
Beta/AP Photo/Natacha Pisarenko
Španija je savladala Nigeriju sa 3:0 i tako je obezbedila prvu poziciju, dok je Urugvaj deklasirao Tahiti 8:0.
'Furija' je postavila i novi svetski rekord, pošto nije poražena na 28 uzastopnih takmičarskih mečeva. Prvi polufinalni meč na programu je u sredu, sastaju se Brazil i Urugvaj, a dan kasnije igra se meč između Španije i Italije.
’Furija’ je rano povela na meču sa Nigerijom, već u trećem minutu gol je postigao Alba. Pitanje pobednika rešio je Tores u 62. minutu, a ušao je u igru tri minuta ranije, da bi Alba tri minuta pre kraja novim pogotkom potvrdio trijumf Španije.

Tahiti je od Španije primio deset, a od Urugvaja osam golova. Šansu je iskoristio 22-godišnji napadač Palerma Abel Ernandes, koji je upiso četiri pogotka. Osim njega, u strelce su se upisali Peres, Lodeiro i dva puta Suares.