Home » , » Remi finalista Lige šampiona

Remi finalista Lige šampiona

Written By maxtv on субота, 4. мај 2013. | 21:04

Borusija i Bajern odigrali nerešeno (1:1) u derbi meču nemačke Bundeslige. Strelci Groskrojc u 11. za domaće i Mario Gomez u 23. za Bavarce. Gosti meč završili sa igračem manje zbog isključenja Rafinje.
Fudbaleri Borusije i minhenskog Bajerna odigrali su večeras u Dortmundu nerešeno 1:1 u derbiju 32. kola Bundeslige, koji je bio i uvertira za duel dva tima u finalu Lige šampiona 25. maja u Londonu.
Treneri dva tima Jirgen Klop i Jup Hajnkes odlučili su da na teren pošalju kombinovane sastave, kako bi odmorili neke igrače, pošto je pitanje šampiona Nemačke odavno rešeno, a Bajern je došao do "krune".
Borusija je povela u 11. minutu preko Kevina Groskrojca, a izjednačio je Mario Gomez u 23. minutu.
Domaćin je u 58. minutu imao odličnu priliku da dođe do nove prednosti, ali je Manuel Nojer odbranio penal Robertu Levandovskom. Prethodno je rukom u kaznenom prostoru igrao Džerom Boateng.
Gosti iz Minhena utakmicu su završili sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton i isključenje zaradio Rafinja koji je u 64. minutu laktom u glavu udario Jakuba Blaščikovskog.