Home » , » Sremci blizu opstanka

Sremci blizu opstanka

Written By maxtv on субота, 4. мај 2013. | 21:43

Danas je završeno 26. kolo Superlige Srbije. Spartak u Borči ubedljivo savladao BSK sa 3:0. U ostalim mečevima slavili su domaćini, Donji Srem, Hajduk i Sloboda.
Fudbaleri užičke Slobode pobedili su na svom terenu ekipu Novog Pazara sa 2:0 u današnjoj derbi utakmici 26. kola Superlige Srbije. Najbolji igrač na meču bio je dvostruki strelac, Predrag Ranđelović koji je mrežu gostiju iz Novog Pazara pogodio u 40. i 69. minutu.
Važan trijumf u borbi za opstanak zabeležio je Donji Srem koji je kod kuće savladao poslednjeplasirano Smederevo sa 2:1. Ekipa iz Pećinaca do prvog gola došla je u 41. minutu preko Ognjena Damnjanovića, a konačan rezultat postavio je Ognjen Škorić u 75. minutu.
Izuzetno bitne bodove u pokušaju da sačuva superligaški status osvojio je Hajduk koji je u Kuli bio bolji od Javora sa 2:0, a golove su dali Saša Kiš i Lazar Veselinović.
Subotički Spartak je na gostovanju u Borči protiv BSK-a slavio sa 3:0, a sjajni Đorđe Despotović postigao je dva gola.
Rezultati i strelci:
BSK - Spartak 0:3 (Despotović 37, 90, Milivojev 90+5)
Donji Srem - Smederevo 2:1 (Damjanović 41, Škorić 75 - Sikimić 90)
Hajduk - Javor 2:0 (Kiš 64, Veselinović 78)
Sloboda - Novi Pazar 2:0 (Ranđelović 40, 69)
U četvrtak su igrali:
OFK Beograd - Radnički Kragujevac 1:0 (Grbić 45)
Partizan - Radnički Niš 3:1 (Volkov 16, Mitrović 76, 90 - Binić 51)
Jagodina - Crvena zvezda 2:3 (Stojanović 38, Đurić 51 - Kadu 4, Dauda 26, Milunović 52)
Vojvodina - Rad 1:0 (Vulićević 81)