Home » , » Leverkuzen blizu Lige šampiona

Leverkuzen blizu Lige šampiona

Written By maxtv on субота, 4. мај 2013. | 17:51

Bajer iz Leverkuzena savladao Nirnberg sa 2:0 i sve je bliži plasmanu u Ligu šampiona naredne godine. Grojter Firt iznenadio Štutgart u gostima, Verder ispustio pobedu protiv Hofenhajma.
Fudbaleri Bajera iz Leveruzena pobedili su danas u gostima ekipu Nirnberga sa 2:0 u meču 32. kola Bundeslige i učvrstili se na trećem mestu na tabeli koje vodi u Ligu šampiona sledeće sezone.
"Aspirindžije" iz Leverkuzena, dva kola pre kraja, imaju šest bodova više četvrtoplasiranog Šalkea. Strelci za Bajer, kojem je to bila 17. prvenstvena pobeda, bili su Toprak i Kisling.
U derbiju začelja Verder i Hofenhajm su u Bremenu odigrali nerešeno 2:2. Ekipa Verdera je propustila odličnu priliku da napravi veliki korak u borbi za opstanak, pošto je vodila sa 2:0 golovima Arona Hanta i Kevina de Bruina.
Ipak, u poslednjih pet minuta utakmice dva gola za Hofenhajm postigao je Sven Šiplok.
Reprezentativac Srbije Aleksandar Ignjovski igrao je za Verder do 82. minuta, kada ga je zamenio Šmic.
Važnu pobedu u borbi za plasman u Ligu Evrope zabeležio je Ajntraht, koji je u Frankfurtu savladao Fortunu iz Dizeldorfa sa 3:1.