Home » , » Belgijanci pregazili USA

Belgijanci pregazili USA

Written By maxtv on четвртак, 30. мај 2013. | 12:06

Fudbalska reprezentacija Belgije napravila je lepu uvertiru za meč sa Srbijom u kvalifikacijama za prvenstvo sveta u Brazilu 2014. godine, pošto je rano jutros u prijateljskom meču u Klivlendu savladala selekciju SAD sa 4:2 (1:1).
Iako selektor Mark Vilmots nije izveo najjači sastav Belgijanci su dominirali tokom celog meča, a domaćin je izbegao ubedljiviji poraz zahvaljujući sudijskim greškama.
Golove za Belgiju postigli su Kevin Miralas u šestom, Benteke u 56. i 71, odnosno Maruan Felaini u 64. minutu, dok su strelci za Amerikance bili Džef Kameron u 22. i Klinton Dempsi u 80. minutu.
Belgijanci vode u A grupi kvalifikacija sa 16 bodova, koliko je sakupila i Hrvatska, dok ej Srija na trećem mestu sa sedam bodova.Utakmica između Belgije i Srbije igra se 7. juna u Briselu.