Home » , » Dubl: Janko prošao, Viktor ispao

Dubl: Janko prošao, Viktor ispao

Written By maxtv on недеља, 24. март 2013. | 00:49

Polovičan uspeh naših tenisera u dublu. Janko Tipsarević i Lukaš Kubot savladali su Fleminga i Džejmija Marija sa 2:1 po setovima 3:6, 7:6 (11:9), 13:11. Viktor Troicki i Žil Simon su poraženi od Granoljersa i Pujola sa 2:0 po setovima 6:3, 6:1.
Posle velike borbe u tri seta Janko i Kubot su uspeli da savladaju Fleminga i Džejmija Marija. Neizvestan meč u kome su protivnici poveli. Međutim, Srbin i Poljak uspevaju da stignu do preokreta. Drugi set su dobili u taj-brejku sa 11:9. Neizvesnost je nastavljena i u odlučujućem, taj-brejk setu. Ponovo su Tipsarević i Kubot imali više koncentracije i uspeli da slome protivnika - 13:11.
Nakon poraza u singlu Troicki je završio učešće na turniru u Majamiju i u dublu. On je u paru sa Francuzom Žilom Simonom poražen od Granoljersa i Pujola. Protivnici su od starta nametnuli svoj stil igre, dominirali i nisu dozvolili Viktoru i Simonu da ozbiljnije zaprete.