Home » , » Dramatično kolo u NBA

Dramatično kolo u NBA

Written By maxtv on четвртак, 28. фебруар 2013. | 11:17

Oklahoma “pregazila” Nju Orleans sa 119:74. Stiven Kari ubacio 54 poena i sustigao Kobija Brajanta u statistici. Sansi izborili produžetak u kom su došli do pobede u gostima. Košarkaši Njujorka pobedili Golden stejt sa 109:105 i zabeležili drugi uzastopni trijumf u NBA ligi, a Voriorsima nije pomogla ni dobra partija Stivena Karija koji je postigao 54 poena.
U ekipi Niksa Karmelo Entoni postigao je 35 poena, uz osam asistencija, Džej Ar Smit ubacio je 26 poena, dok je Tajson Čendler dodao 16 poena i imao čak 28 skokova.
Stiven Kari postigao je 54 poena, uz šut iz igre 18/28. To je najviše poena koliko je postigao igrač jedne poražene ekipe još od 29. decembra 2009. godine, kada je Kobi Brajant u porazu Lejkersa od Šarlota ubacio 58 poena.
Kari je postigao 11 trojki i jedna mu je nedostajala za rekord NBA lige. Niksi su ga zaustavili minut i 28 sekundi pre kraja utakmice, kada je Rejmond Felton blokirao njegov šut, pri rezultatu 105:105.
Nakon toga poene su postigli Smit i Entoni za pobedu domaćih.
Oklahoma je pobedila Nju Orleans sa 119:74. Najefikasniji igrač utakmice bio je Rasel Vestbruk sa 29 poena, dok je Kevin Djurant dodao "tripl-dabl" od 18 poena, 11 skokova i 10 asistencija. On je taj učinak ostvario za 27 minuta igre, pošto nije igrao u poslednjoj četvrtini.
U ekipi Hornetsa samo je Rajan Anderson postigao dvocifreni broj poena – 14.
Košarkaši Finiksa pobedili su San Antonio sa 105:101 i prekinuli niz Sparsa od 18 pobeda na domaćem terenu. Džermejn O'Nil predvodio je Sanse do pobede sa 22 poena i 13 skokova, dok je Lus Skola dodao 15, a Goran Dragić 13 poena i 13 asistencija.
Produžetak Sansima doneo je "trojkom" Vesli Džonson u poslednjim trenucima utakmice. Sparsi su u produžetku šutirali 0/10 iz igre, a jedini poen postigli su sa linije za slobodna bacanja, kada je od dva, Toni Parker ubacio jedno bacanje.
U ekipi San Antonija, koja nije izgubila na domaćem terenu od 19. novembra i utakmice sa Los Anđeles Klipersima, Parker je bio najefikasniji sa 22 poena.
Košarkaši Memfisa pobedili su posle preokreta Dalas sa 90:84 i zabeležili osmi uzastopni trijumf. Klivlend je bio bolji od Toronta sa 103:92, dok je Detroit pobedio Vašington sa 96:95 i ostvario šestu uzastopnu pobedu u međusobnim duelima.
Sakramento je pobedio Orlando sa 125:101 i prekinuo niz od devet poraza na gostovanjima, a Milvoki je bio bolji od Hjustona sa 110:107.
Atlanta je pobedila Jutu sa 102:91 i nanela joj treći uzastopni poraz, dok je Denver do trećeg uzastopnog trijumfa došao pobedom nad Portlandom od 111:109.