Home » , » Prvenstvo sveta do 20 godina: Sigurne Španija i Francuska

Prvenstvo sveta do 20 godina: Sigurne Španija i Francuska

Written By maxtv on петак, 21. јун 2013. | 22:43

Počelo je Svetsko prvenstvo za fudbalere do 20 godina u Turskoj, odigrani su mečevi u grupama A i B, a trijmufovali su Koreja, Francuska, Portugal i Španija.
Koreja je u meču grupe A posle preokreta uspela da savlada Kubu sa 2:1, dok je Francuska lako trijumfovala nad Ganom sa 3:1.
Dosta golova viđeno je i u B grupi. U zanimljivom meču Portugal je savladao Nigeriju sa 3:2, a Španija je bila ubedljiva protiv SAD sa 4:1.
Rejes je doveo Kubu u vođstvo već u sedmom minutu. To je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu, a Koreja do izjednačenja stiže na početku drugog poluvremena, jer je sa bele tačke bio precizan Kvon. Pobedu svom timu doneo je Rju, deset minuta pre kraja meča.

Na meču između Francuske i Gane sve je rešeno tek u drugom poluvremenu. Francuska je do pobede stigla golovima Kondogbije, Sanogoa i Baebeka, a utešni pogodak za svoju ekipu postigao je Boakje, pred kraj susreta.

Španija nije imala problema sa selekcijom SAD. Dvostruki strelci za jednog od glavnih favorita za osvajanje takmičenja bili su Hese i Deulofeu. Jedini pogodak za poraženu ekipu postigao je Džil.

Interesantan meč odigrali su Nigerija i Portugal. Portugal je stekao dva gola prednosti preko Brume i Alberta, ali je protivnik za samo deset minuta stigao do izjednačenja zahvaljujući Ajagunu koji je postigao oba gola. Ipak Nigerijci nisu uspeli da stignu do potpunog preokreta, pa je Portugal slavio, jer je pobednički gol postigao Bruma.

Prvi put u istoriji ne učestvuju najtrofejniji timovi – Argentine (šest titula) i Brazila (pet). Na Šampionatu u Turskoj i Srbija će imati svoje predstavnike, to će biti sudije Milorad Mažić, Milovan Ristić i Dalibor Đurđević.