Home » , » Preokret, Partizan slavio u Zagrebu

Preokret, Partizan slavio u Zagrebu

Written By maxtv on недеља, 3. март 2013. | 19:53

Košarkaši Partizana pobedili su u Zagrebu ekipu Cedevite sa 77:76 (10:14, 16:21, 22:19, 29:22) u utakmici 23. kola Jadranske lige i preuzeli četvrto mesto na tabeli koje vodi na završni turnir.
Ovo je crno-belima bila 14. pobeda u regionalnoj ligi, a prva posle dva "vezana" poraza. Ekipa Cedevite doživela je 11. poraz u Jadranskoj ligi. Domaćin vodio tokom celog meča. Crno-beli poveli 1,3 sekunde pre kraja, odbranili poslednji napad protivnika i stigli do veoma važnog trijumfa u borbi za fajnal-for.
Utakmica je rešena u samoj završnici, a odlučujući koš postigao je Dragan Milosavljević dve sekunde pre kraja. U sledećem napadu Brejsi Rajt je "trojkom" pokušao da donese pobedu domaćinu, ali nije bio precizan.

Zagrebačka ekipa vodila je tokom većeg dela utakmice, par minuta pre kraja i sa 10 poena razlike, ali su crno-beli, posle dosta neuspelih pokušaja ove sezone, konačno rešili u svoju korist jedan meč sa neizvesnom završnicom.
Pre Milosavljevićevog koša, šampiona Srbije u život su vratile dve "trojke", Davisa Bertansa i Lea Vestermana, ukupno serijom od 8:0 u poslednjih oko minut i po.
Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Vladimir Lučić i Bertans sa po 18 poena, dok je Marko Tomas ubacio 26 poena za Cedevitu.
Košarkaši Partizana u sledećem kolu dočekuje lidera regionalne lige, Igokeu.