Home » , » Bez pobednika u milanskom derbiju

Bez pobednika u milanskom derbiju

Written By maxtv on недеља, 24. фебруар 2013. | 22:59

Veliki milanski derbi završen bez pobednika. Roso-neri poveo pogotkom El Šaravija, Šeloto doneo izjednačenje Interu za konačnih 1:1. Zdravko Kuzmanović na terenu od 74. minuta.
Fudbaleri Intera i Milana igrali su večeras nerešeno 1:1, u derbi utakmici 26. kola italijanske serije A.
Roso-neri su propustili priliku da se još više približe vodećem šampionu Juventusu, a zaustavio ih je odličnim intervencijama protivnički golman Handanović. Milan je poveo pogotkom El Šaravija i u nastavku stvorio više povoljnih prilika, ali je slovenački internacionalac odbranio udarce Marija Balotelija.
Promašaji su, po pravilu, kažnjeni, pa je rezervista Šeloto doneo izjednačenje Interu za konačnih 1:1, a oba tima ostala su u konkurenciji za mesto koje vodi u Ligu šampiona.
U ekipi domaćina nije igrao Dejan Stanković, dok je Zdravko Kuzmanović u 74. minutu zamenio Alvareza.
Inter - Milan 1:1 (Šeloto 71 - El Šaravi 21)Parma - Katanija 1:2 (Amauri 87 - Lodi 5, Keko 44)Atalanta - Roma 2:3 (Livaja 8, 44 - Markinjo 12, Pjanić 34, Torosidis 71)Juventus - Sijena 3:0 (Lihtštajner 30, Đovinko 74, Pogba 89)Kaljari - Torino 4:3 (Zau 37. penal, Konti 75, 90+5, Pinilja 87. penal - Cherči 47, Stevanović 54, Bjanki 90+2 penal)Sampdorija - Kjevo 2:0 (Poli 33, Eder 83)Bolonja - Fiorentina odloženo.
Odigrano u subotu: Palermo - Đenova 0:0. Sutra se sastaju Udineze - Napoli i Lacio - Peskara.