Home » , » Bajern nastavio torturu

Bajern nastavio torturu

Written By maxtv on субота, 23. фебруар 2013. | 18:06

Bavarci ubedljivo savladali ekipu Verdera sa 6:1 i nastavili seriju trijumfa u Bundesligi. Hanover pregazio Hamburg sa 5:1. Dortmund i Leverkuzen svoje mečeve igraju u nedelju.
Fudbaleri minhenskog Bajerna pobedili su danas Verder sa 6:1 (2:0), u utakmici 23. kola Bundeslige. Trener Jup Hajnkes, kojem je ovo bio jubilarni 1.000 meč u nemačkom prvenstvu, može da bude zadovoljan kako njegovi izabranici igraju ove sezone.
Golove za Bavarce postigli su Arjen Roben u 25, Havi Martinez u 29, Mario Gomez u 52. i 89. i tri minuta ranije Frank Riberi, dok je Gebre Selasije početkom drugog poluvremena postigao auto gol.
Gosti su od 44. minuta igrali bez "pocrvenelog" Sebastijana Prodla, a uprkos tome Kevin De Bruin uspeo je da postigne počasni gol za Verder i to na asistenciju srpskog reprezentativca Aleksandra Ignjovskog.
Ubedljivu pobedu zabeležio je i Hanover koji je kod kuće deklasirao Hamburg (5:1). Dvostruki strelac za domaćina bio je Didije Ja Konan, a golove su još postigli Dijuf u 7, Hušti u 39. minutu iz penela i Muhamed Abdeluj u finišu susreta.
Ceo meč za poraženi tim odigrao je srpski internacionalac Slobodan Rajković.
Majnc je odigrao nerešeno (1:1) protiv slabije plasiranog Volfsburga, koji je veći deo meča imao igrača manje. Istim rezultatom završen je meč u Štutgartu gde su "švabe" remizirale sa Nirnbergom.
U derbiju začelja Augzburg je pobedio Hofenhajm sa 2:1.
Rezultati i strelci 23. kola Bundeslige:
Bajern - Verder 6:1 (Roben 25, Martinez 29, Selasije 49. a.g, Gomez 52, 89, Ribaeri 86 - De Bruin 58)
Štutgart - Nirnberg 1:1 (Traore 51 - Fulner 77)
Hanover - Hamburg 5:1 (Dijuf 6, Hušti 39, Ja Konan 45, 68, Abdelui 85 - Van Der Vart 13. pen)
Majnc - Volfzburg 1:1 (Cimling 5 - Naldo 15)
Augzburg - Hofenhajm 2:1 (Ži 45, Molders 79 - De Kamargo 90+1)