Home » , » Kup Italije: Radovanović odveo Kjevo dalje

Kup Italije: Radovanović odveo Kjevo dalje

Written By maxtv on недеља, 18. август 2013. | 11:38

Srpski reprezentativac Ivan Radovanović bio je najbolji pojedinac meča Kjeva i Empolija koji su domaći u okviru drugog kola Kupa Italije dobili sa 2:0.

Radovanović je u 15. minutu odličnim udarcem matirao odbranu i golmana nekadašnjeg člana Serije A, a samo nekoliko trenutaka kasnije mogao je još jednom da se proslavi.

U 23. minutu se ipak ponovo radovao, ali zbog pogotka Teroa sa bele tačke, kojim je Kjevo stekao lepu prednost koju nije ispuštao do kraja.

Ceo meč za Sampdoiju odigrao je Nenad Krstičić, a njegov tim je golovima Gabiadinija nadigrao Beneveto 2:0.

Minimalnim rezultatom Verona je slavila na Siciliji gde su srpski fudbaleri meč posmatrali sa klupe. Boško Janković se radovao pobedi svog novog tima, dok su poraz Palerma gledali Milan Milanović i Alen Stevanović.

Na klupi je ostao i Uroš Radaković u takođe minimalnoj pobedi Bolonje nad Brešom. Antonio Kasano bio je dvostruki strelac u ubedljivoj pobedi Parme nad Lečeom.

Radovanović je očito održao sjajnu formu koja je viđena i u dresu ’orlova’ kada je u dva navrata svojim ’projektilima’ sa distance mogao da savlada Kolumbijce.

Kjevo se plasirao u šesnaestinu finala Kupa a najveće zasluge pripadaju srčanom srpskom borcu koji je od silne želje da predvodi ’leteće magarce’ do još nekog gola u drugom poluvremenu zaradio i javnu opomenu.

Dolazak u Kjevo možda je iznenadio neke, ali je Radovanović, čini se, tačno znao šta radi i nema nikakve dileme da će naredne sezone predstavljati veliko pojačanje tima iz Verone.

Kjevo u prvom kolu Serije A gostuje Parmi, a taj meč na programu je 25. avgusta od 20.45.

U drugom kolu Kupa Italije nije bilo većih iznenađenja, a u subotu su plasman dalje pored Kjeva izborili Sijena, Specija, Trapani, Peskara, Ređina, Verona, Avelino, Bolonja, Sampdorija, Frozinone, Parma, Vareze i Sasuolo.