Home » , » Bundesliga, 25. kolo - Šalke bolji od "milionera"

Bundesliga, 25. kolo - Šalke bolji od "milionera"

Written By maxtv on субота, 9. март 2013. | 17:44

Borusija iz Dortmunda poražena u Gelzenkirhenu rezultatom 2:1. Bajern teškom mukom savladao Fortunu sa 3:2. Olić dvostruki strelac u pobedi Volfzburga u Frajburgu.
Fudbaleri Šalkea pobedili su danas u Gelzenkirhenu ekipu Borusije Dortmund sa 2:1 u derbi utakmici 25. kola Bundeslige, dok je lider Bajern u Minhenu teškom mukom savladao Fortunu Dizeldorf sa 3:2.
Šalke je u prednost doveo Julijan Draksler u 12. minutu, a vođstvo Šalkea duplirao je Klas Jan Huntelar u 35. minutu. Poraz aktuelnog šampiona, za kojeg je igrao i Neven Subotić, ublažio je Robert Levandovski u 59. minutu.
Bajern je protiv Fortune dva puta morao da juri rezultat na svom stadionu. Ipak, na kraju je Džerom Boateng pogotkom četiri minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka doneo trijumf Bavarcima.
Ekipa Volfsburga u gostima je deklasirala Frajburg sa 5:2, a junak pobede "vukova" bio je dvostruki strelac, hrvatski reprezentativac Ivica Olić.
Trećeplasirani Leverkuzen doživeo je neočekivani poraz na gostovanju Majncu, a strelac jedinog gola bio je Andreas Ivanšic iz penala.
Rezultati i strelci:
Bajern - Fortuna 3:2 (Miler 45, Riberi 74, Boateng 86 - Boli 16, Lamberc 71)
Šalke - Borusija Dortmund 2:1 (Draksler 12, Huntelar 35 - Levandovski 59)
Frajburg - Volfzburg 2:5 (Kruze 2, Flum 65 - Kjer 7, Vijerinja 16, Olić 22, 49, Dijego 90)
Majnc - Bajer Leverkuzen 1:0 (Ivanšic 61. penal)
Grojter Firt - Hofenhajm 0:3 (Firmino 10, Hoselu 16, Vajs 50)