Home » , » Feningerova najbrža u u Ofteršvangu

Feningerova najbrža u u Ofteršvangu

Written By maxtv on субота, 9. март 2013. | 19:40

Austrijska skijašica Ana Feninger pobedila je na pretposlednjem veleslalomu sezone Svetskog kupa u nemačkom Ofteršvangu ispred Slovenke Tine Maze i domaće takmičarke Viktorije Rebensburg.
Feningerova je trku završila u ukupnom vremenu od dva minuta 29 sekundi i 39 stotinki, dok je drugoplasirana zaostajala 44 stotinke, a Rebensburgova je bila gotovo sekundu iza.
Na četvrtom mestu našla se Eva Marija Brem iz Austrije sa zaostatkom od dve sekunde i šest stotinki, dok je peta bila Francuskinja Anemon Marmotan sa dve sekunde i 49 stotinki zaostatka.
Maze je današnjim osvojenim drugim mestom postala prva takmičarka u istoriji koja je u jednoj sezoni osam puta zauzela jedno od mesta na podijumu u veleslalomu.
Slovenka je i pre trke u Nemačkoj osvojila Veliki kristalni globus, koji se dodeljuje najbolje plasiranoj u Svetskom kupu, pošto sada ima 2154 bodova, dok je Nemica Marija Hefl Riš čak 1089 bodova iza.
Ovo je bila druga pobeda austrijske skijasice za nedelju dana, posle trijumfa u superveleslalomu prošlog vikenda u Garmiš Partenkirhenu

"Sjajan je osećaj kada možete da se prebacite sa jedne na drugu disciplinu, sa tvrdog na meki sneg. Ova pobeda mi uliva veliko samopouzdanbje za nastavak sezione, ai i za one koje dolaze", rekla je Feninger.