Headlines News :
Home » , » Srbija ubedljiva protiv Velsa

Srbija ubedljiva protiv Velsa

Written By maxtv on уторак, 10. септембар 2013. | 22:56

Srbija je ponovo bila ubedljiva protiv Velsa, u meču koji je po svemu ličio na prijateljski. Dva tima, bez ikakvih šansi da se plasiraju na Mundijal i pogođeni povredama i suspenzijama igrača, igrali su u dosta izmenjenim sastavima. Golove su postigli Đorđević, Marković i Kolarov, čiji pogodak je bio posebno lep.

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u Kardifu selekciju Velsa sa 3:0 u utakmici A grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Brazilu sledeće godine.

Srbija je u Kardifu definitivno potvrdila da je napredovala u igri u odnosu na početak kvalifikacija prošle jeseni.

Naravno da duel sa Velsom nije objektivan pokazatelj nečijeg kvaliteta, ali evidentno je da izabranici Siniše Mihajlovića deluju sve bolje i sigurnije.

Baza za sledeće kvalifikacije, za prvenstvo Evrope je postavljena, a da li će nadgradnja biti dovoljno kvalitetna da se ekipa plasira na veliko takmičenje zavisiće od mnogo faktora.

Srbija je zabeležila treću pobedu u kvalifikacijama, a drugu protiv Velsa. Uz to, "orlovi" imaju i jedan trijumf nad Škotskom.

Srpski fudbaleri meč su otvorili na najbolji mogući način, već u osmom minutu Filip Đorđević iskoristio je smušenost odbrane i savladao golmana Majhila.

Najlepši trenutak večeri dogodio se u 38. minutu, kada je Aleksandar Kolarov sa više od 30 metara poslao "projektil" u mrežu Velšana.

Konačan rezultat postavio je Lazar Marković u 56. minutu i tako potvrdio da je u ovom trenutku u fantastičnoj formi.

Kada već nisu mogli da se raduju zbog rezultata, malobrojni domaći navijači obradovali su se u drugom poluvremenu kada je u igru ušao najskuplji igrač na svetu i novi član Reala iz Madrida, Geret Bejl.

Najbolji fudbaler Velšana imao je nekoliko dobrih situacija da ublaži poraz, ali je golman Vladimir Stojković bio na visini zadatka.

Selekcija Srbije će poslednji meč u A grupi kvalifikacija odigrati 15. oktobra u Jagodini protiv Makedonije.

Utakmica je odigrana na stadionu Kardif Sitija pred oko 5.000 gledalaca, a sudio je Šimon Marcinijak iz Poljske.

VELS: Majhil, Metjuz, Ganter, King, Dejvis, Gebidon, Ledli, Krofts, Remzi, Vouks, Belami.

SRBIJA: Stojković, Ivanović, Biševac, Nastasić, Kolarov, Radovanović, Fejsa, Đuričić, Tadić, Marković, Đorđević.

Strelci: Đorđević (8), Kolarov (38), Marković (56)

Žuti kartoni: Krofts (Vels), Fejsa (Srbija).