Home » , » Premijer liga: Tek prvo kolo, a "šamari" za Arsenal

Premijer liga: Tek prvo kolo, a "šamari" za Arsenal

Written By maxtv on субота, 17. август 2013. | 18:48

Glavobolja za Arsena Vengera već u prvom kolu, Aston vila "razbila" Arsenal u gostima sa 3:1. Sanderlendu ne pomažu ni brojne novajlije. "Čekićari" sigurni protiv Kardifa.

Aston vila se na kraju prethodne sezone borila za opstanak, ali to nikako nije pomoglo Arsenalu da na startu nove sezone ne "popije" nekoliko vaspitnih.

Na sred Emirata, ekipa iz Birmingema je pobedila četu Arsena Vengera sa 3:1, u prvom kolu Premijer lige.

Junak velike pobede kluba iz Birmingema bio je dvostruki strelac Kristijan Benteke, a sudbinu domaćina zapečatio je, na svom debiju u Vili, Antonio Luna.

Arsenal je došao u vođstvo već u šestom minutu preko Olivijea Žirua, ali je Vila preokrenula golovima Bentekea, sa bele tačke.

Izabranici Arsena Vengera od 67. minuta imali su igrača manje zbog isključenja Lorana Košelnija, koji je nekoliko minuta pre drugog žutog kartona, dobio prvi i skrivio penal.

Pobedu na startu takmičenja zabeležio je i Vest hem koji je kod kuće bio bolji od novajlije Kardifa sa 2:0. Strelci za "čekićare" bili su Džo Kol i Kevin Nolan.

Interesantan meč odigrali su Norič i Everton. Vitaker i novajlija Riki fan Volsfinkel su bili precizni za "kanarince", dok su za ekipu Roberta Martineza golove postigli Barkli i Kolman.

Potpuno renovirani Sanderlend, sa brojnim novajlijama, pretrpeo je poraz na svom terenu od Fulama, a jedini gol na meču postigao je Kasami.

Istim rezultatom Sautempton je u gostima savladao VBA, a jedini strelac je bio Riki Lambert u samom finišu meča.

Ranije danas Liverpul je pobedio Stouk na Enfildu sa 1:0, golom Danijela Staridža.

Šampion Mančester junajted od 18.30 sati igra protiv Svonsija u gostima.Sutra se sastaju Kristal Palas i Totenhem, kao i Čelsi i Hal, dok Mančester siti u ponedeljak dočekuje Njukasl.