Home » , » Zlato za Amelu Terzić

Zlato za Amelu Terzić

Written By maxtv on недеља, 14. јул 2013. | 15:26

Amela Terzić je triumfovala u trci na 1.500 metara na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore. Terzićeva je, sa vremenom 4:05,69, postavila lični, nacionalni i rekord šampionata. Ovo je drugo zlato za Srbiju ovde u Finskoj.
Srpska atletičarka Amela Terzić osvojila je zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore u u Tampereu.
Amela Terzić je stazu pretrčala za četiri minuta, pet sekundi i 69 stotinki, što je njen novi lični rekord, nacionalni rekord i rekord šampionata.
Tim rezultatom ona je ispunila i normu za Svetsko prvenstvo koje će se održati u Moskvi od 10. do 18. avgusta.
Amela Terzić je tako osvojila svoju 10. medalju na najvećim evropskim i svetskim takmičenjima, a prvakinja kontinenta postala je četvrti put. Ona je popravila rekord Srbije za 79 stotinki, pošto prethodno najbolje vreme Marine Munćan iznosilo četiri minuta, šest sekundi i 48 stotinki.
Drugo mesto i srebrnu medalju na današnjoj trci osvojila je Nemica Korina Harer (4:07.71), dok je bronza pripala Lori Mair iz Velike Britanije (4:08.19).