Home » , » Superliga Srbije 23. kolo Romantičari poraženi na Banjici

Superliga Srbije 23. kolo Romantičari poraženi na Banjici

Written By maxtv on субота, 13. април 2013. | 18:36

U gradskom derbiju na Banjici Rad bolji od OFK Beograda. Važni bodovi za Novi Pazar i Hajduk. Bez golova u Kragujevcu.
Fudbaleri Rada pobedili su na stadionu na Banjici u gradskom derbiju ekipu OFK Beograda sa 1:0 u utakmici 23. kola Superlige Srbije.
Strelac jedinog pogotka u ovom duelu bio je Uroš Đurđević u 14. minutu, čime su "građevinari" sačuvali šanse za osvajanje četvrtog mesta na tabeli.
Gosti su od 83. minuta imali igrača manje na terenu, pošto je crveni karton zaradio Aleksandar Čavrić. Ipak u poslednjim trenucima meča i ekipa Rada ostala je bez isključenog Marka Stanojevića.
Važnu pobedu u borbi za opstanak zabeležio je Novi Pazar koji je kod kuće bio bolji od četvrtoplasirane Jagodine sa 2:1. Novopazarci su do šestog prvenstvenog trijumfa došli zahvaljujući pogocima Admira Kecapa i Mladena Popovića.
Ekipa Hajduka iz Kule je u Smederevu takođe osvojila važna tri boda u borbi za opstanak, a strelac jedinog gola na meču bio je Milan Ćulum u 87. minutu.
Pogodaka nije bilo u Kragujevcu u duelu domaćeg Radničkog i ekipe BSK-a iz Borče. Na stadionu Čair u Nišu bodove su podelili Radnički i Donji Srem (1:1).