Home » , » Pobede Albe, Kahe, Olimpijakosa i Barse

Pobede Albe, Kahe, Olimpijakosa i Barse

Written By maxtv on петак, 29. март 2013. | 23:18

Košarkaši Albe pobedili su u Berlinu Žalgiris sa 77:55 u utakmici 13. kola Grupe E Evrolige. Kaha Laboral je savladača u gostima Himki sa 86:82 (22:19, 24:24, 22:17, 18:22) u grupi F i tako zadržali šanse za plasman u četvrtfinale. Olimpijakos je na na gostovanju dobio Fenerbahče sa 78:73. Barselona je u gostima pobedila Sijenu sa 77:69.
Berlinci su iznenađujuće došli do pobede nad Žalgirisom u utakmici bez rezultatskog značaja, pošto su obe ekipe ostale bez šansi da se plasiraju u četvrtinu finala Evrolige.
Albu je do pobede predvodio Dion Tompson sa 16 poena, a uz to je imao i četiri skoka, dok je Derik Bijars dodao je 12. U ekipi Žalgirisa jedini zapaženi učinak imao je Kšištof Lavrinovič. On je postigao 15 poena, a pored toga imao je i pet uhvaćenih lopti.
Albi je ovo bila tek treća pobeda uz 10 poraza u drugoj fazi Evrolige, dok ekipa iz Kaunasa ima pet pobeda iz 13 mečeva.
Najzaslužniji za pobedu Kahe Laboral bio je Andres Noćioni sa 24 poena, Lampe je dodao 21, dok je reprezentativac Srbije Nemanja Bjelica meč završio sa 13 poena i osam skokova.
Kod domaćina najefikasniji bio je Pol Dejvis sa 15, Sergej Monja je ubacio 13, a poen manje postigli su Peteri Koponen i Džejms Ogastin.
Olimpijakos se ovom pobedom značajno približio prolasku u četvrtinu finala, pošto je Himki izgubio od Kahe Laboral i tako sebi otežao situaciju u borbi za plasman.
U pobedničkoj ekipi istakao se Kostas Papanikolau sa 16 poena i tri skoka, dok je Vasilis Spanulis dodao 14 uz sedam asistencija. Kod domaćina istakla su se trojica igrača, koji su postigli po 12 poena.
Najzapaženi bio Bo Mekejleb, koji je imao i šest uhvaćenih lopti i tri aštencije, a Romejn Sato je uz 12 poena zabeležio i pet skokova, dok je Omer Onan zapisao po jedan skok i asistenciju.
Srpski košarkaš Uroš Tripković igrao je četiri minuta za domaću ekipu, ali nije uspeo da se upiše u strelce, pošto je u jednom pokušaju za tri poena bio neprecizan.
Olimpijakos u Grupi F zauzima treće mesto s osam pobeda i pet poraza, dok je Fenerbahče upisao svega dve pobede u 13 utakmica.
Barselona je tako nastavila pobednički niz u drugoj fazi takmičenja, dok je Sijeni ovaj poraz znatno otežao situaciju u borbi za plasman u grupi. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Nejt Džavaj sa 22 poena, a uz to imao je i 12 skokova, dok je Džo Ingls dodao 20.
Kod domaćina istakao se Bobi Braun sa 15 koševa, a imao je i šest asistencija, dok je Dejvid Mos dodao 12 uz pet uhvaćenih lopti.
Barselona je tako upisala 12 pobedu iz 13 mečeva u Top 16 fazi Evrolige, dok Sijena ima sedam pobeda i šest poraza.