Headlines News :
Home » , » Lejkersi jedva pobedili

Lejkersi jedva pobedili

Written By maxtv on понедељак, 4. март 2013. | 13:03

Košarkaši Majamija pobedili su u noći između nedelje i ponedeljka Njujork sa 99:93 i zabeležili 14. uzastopnu pobedu u NBA ligi.Sa 34 poena, šest skokova i četiri asistencije Kobi Brajant je bio najzaslužniji za pobedu Lejkersa protiv Alante (99:98) kojom su višestruki šampionani najjače košarkaške lige sveta prvi put ove sezone stigli na izjednačen odnos pobeda i poraza: 30 - 30!Najbolji srpski teniser Novak Đoković pogodio trojku u Stejpls centru.
Aktuelnog šampiona NBA do pobede je predvodio Lebron Džejms sa 29 poena, 11 skokova i sedam asistencija, dok je Dvejn Vejd dodao 20, uz po osam skokova i asistencija.
Majami je na poluvremenu gubio sa 14 razlike, ali je do pobede došao zahvaljujući dobroj odbrani u poslednjoj četvrtini, koju je dobio sa 26:16. Pobedu gostima obezbedio je Džejms, koji je prvo ukrao loptu Džej Ar Smitu, a onda 23 sekunde pre kraja "zakucao" za 99:93.
U ekipi Njujorka, koja je prekinula niz od tri pobede, najbolji je bio Karmelo Entoni sa 32 poena, a Džejson Kid dodao je 14 poena.
Košarkaši Oklahome pobedili su u gostima Los Anđeles Kliperse sa 108:104 i tako prekinuli niz od tri poraza na gostovanjima.
Kevin Durent bio je najefikasniji u ekipi Oklahome sa 35 poena i devet skokova, dok je Rasel Vestbruk doprineo pobedi sa 29 poena i 10 asistencija.
Kris Pol postigao je 26 poena, dok su Blejk Grifin i Džamal Kroford dodali po 20 za Kliperse, koji su prekinuli niz od tri pobede svojim trećim porazom od Oklahome ove sezone.
Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su Atlantu sa 99:98 i prvi put u više od dva meseca zabeležili skor od 50 odsto pobeda (30-30).
Kobi Brajant predvodio je Lejkerse do pobede sa 34 poena, od kojih je 11 postigao u poslednjoj četvrtini, a devet sekundi pre kraja je poentirao i postavio konačan rezultat.
Lejkersi su imali 16 poena prednosti u drugom poluvremenu, ali su dozvolili Houksima da nadoknade zaostatak, nakon čega je Brajant preuzeo odgovornost i postigao poslednjih šest poena za svoju ekipu.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković iskoristio je priliku da uživo odgleda meč Lejkersa i Atlante, a košarkaško znanje, na oduševljenje navijača, demonstrirao je i pogođenom trojkom u Stejpls centru. Đoković je posetio igrače Lejkersa u svlačionici, a posebno srdačan susret imao je sa Kobijem Brajantom i Dvajtom Hauardom.
U ekipi Atlante, koja je sedmi put uzastopno izgubila od Lejkersa na gostovanjima, Al Horford postigao je 20 poena, a Džoš Smit ubacio je poen manje.
Indijana je pobedila Čikago sa 97:92 i ostvarila sedmu pobedu u poslednjih osam utakmica, dok je San Antonio, bez Tonija Parkera, pobedio Detroit sa 114:75 i naneo mu peti poraz u poslednjih šest utakmica.
Hjuston je pobedio Dalas sa 136:103 i prekinuo niz od devet poraza u međusobnim duelima, a Memfis je bio bolji od Orlanda sa 108:82 i tako upisao devetu pobedu u poslednjih deset mečeva.
Vašington je savladao Filadelfiju sa 90:87, dok je Sakramento pobedio Šarlot sa 119:83 i prekinuo niz od sedam poraza u poslednjih osam utakmica.