Home » , » Nejmar dominirao protiv Portugalaca

Nejmar dominirao protiv Portugalaca

Written By maxtv on среда, 11. септембар 2013. | 10:52

U Barseloni još uvek čeka pravu šansu, ali u dresu Brazila Nejmar dominirao kao retko koji njegov zemljak u poslednjih desetak godina.

Nakon 6:0 protiv Australije, Brazil je u prijateljskom meču bio ubedljiv i protiv mnogo jače Portugalije sa 3:1 u Bostonu.

Portugal, koji je bio oslabljen neigranjem Kristijana Ronalda, poveo je u 18. minutu preko Meireleša koji je iskoristio poklon Maikona, ali je Brazil zahvaljujući Nejmaru preokrenuo do 50. minuta. Sjajni napadač je namestio dva i postigao jedan gol za trijumf.

Pored njega, stracli za Selekao bili su još Tijago Silva i Žo. Nejmar je postigao sjajan pogodak u 35. minutu kada je izbegao ne baš prijatne napade četvorice igrača Portugala.

"Nejmar igra dobro već tri ili četiri godine. Možda tek svaku 15. i 20. utakmicu ne pokaže sve ono što zna ili može, ali obično igra kao što je igrao u ovoj utakmici", rekao je brazilski selektor Luis Felipe Skolari.

Iako ima tek 21 godinu, Nejmar je za Brazil već odigrao 42 utakmice i postigao 26 golova.