Home » , » Argentina ponovo na celu Južno Američke grupe kvalifikacija za SP

Argentina ponovo na celu Južno Američke grupe kvalifikacija za SP

Written By maxtv on среда, 11. септембар 2013. | 09:19

Pobede u kvalifikacijama za SP u zoni Južne Amerike u utorak veče ostvarili su Argentina, Urugvaj i Venecuela.

Posle tri remija Gaučosi su se raspucali i sa 5:2 slavili na gostovanju poslednjeplasiranom Paragvaju.

Urugvaj je sa dva gola u poslednjih 15 minuta savladao Kolumbiju, dok je Venecuela nakon preokreta nadigrala Peru 3:2. Nerešeno je bilo između Bolivije i Ekvadora, 1:1.

Dvostruki strelac za Argentinu bio je Lionel Mesi, a najbolji fudbaler sveta oba gola postigao je iz penala. Mrežu Paragvaja tresli su još Serhio Aguero, Anhel di Marija i Maksi Rodriges. Nunjes i Roke Santa Krus su ublažili deveti poraz domaćina.

Mesi je stigao do 37. gola za Argentinu, pa je sada drugi na večnoj listi ispred Ernana Krespa (35), a iza legendarnog Gabrijela Batistute (56).

Edison Kavani i Stuani su u poslednjih 15 minuta uspeli da konačno probiju bunker Kolumbije i donesu treću pobedu u nizu svom timu koji se uključio u borbu za mesto koje direktno vodi na Mundijal u susedni Brazi. Kolumbija je porazom izgubila korak za Argentinom.

Venecuela je prekinula seriju od tri meča bez pobede golovima Rondona, Gonsalesa iz penala i Otera, te pobedom nad Peruom ostala u igri za plasman na SP. Hurtado je doneo prednost gostima, a Zambrano ublažio poraz.