Headlines News :
Home » , » Evropsko zlato za Dalmu Benedek Ružičić

Evropsko zlato za Dalmu Benedek Ružičić

Written By maxtv on субота, 15. јун 2013. | 11:48

Reprezentativka Srbije u kajaku Dalma Benedek Ružičić osvojila je zlatnu medalju u disciplini K-1 1.000m na prvenstvu Evrope u Portugaliji.
Benedek Ružičić je stazu prešla u vremenu 3:54,225 minuta, ispred Henrijete Hansen iz Danske (3:57,680) i Mađarice Eriki Medvecki (3:58,305).
Dalma Benedek Ružičić je rođena u Mađarskoj, a nastupajući za naše severne susede osvojila je osam zlatnih medalja na Svetskim prvenstvima i sedam na Evropskim.
Vlasnica je još deset medalja sa velikih takmičenja.
Zlatno odličje koje je osvojila u Montemor o Velju je ujedno i prvo koje je osvojila za Srbiju a do njega je stigla u prvoj godini u kojoj nastupa pod našom zastavom.
Srpski kajakaši učestvuju u još četiri finala, a danas će do medalje pokušati da stignu Dejan Pajić i Duško Stanojević u disciplini K-2 na 1000 metara.