Home » , » Švedska prvak sveta

Švedska prvak sveta

Written By maxtv on понедељак, 20. мај 2013. | 10:38

Hokejaši Švedske osvojili su titulu svetskog prvaka, pošto su u finalu šampionata u Stokholmu deklasirali Švajcarsku sa 5:1 (2:1, 0:0, 3:0). To je prva svetska titula za Švedjane posle 27 godina, a prethodnu su osvojili pobedom nad selekcijom tadašnjeg ŠSR-a u finalu.
Finalna utakmica  bila je istorijski trenutak za oba rivala. Šveđani su se posle 27 godina našli u prilici da postanu šampioni a njihovi rivali su, finalnom utakmicom, već izborili upisivanje u istoriju.
Naime, za reprezentaciju Švajcarske plasman u finale predstavlja istorijski uspeh, jer je osvojila prvu medalju posle 60 godina.
Bronzana medalja pripala je selekciji SAD koja je ranije u meču za treće mesto, posle penala, savladala Finsku sa 3:2.