Headlines News :
Home » , » Rozberg osvojio Monte Karlo

Rozberg osvojio Monte Karlo

Written By maxtv on недеља, 26. мај 2013. | 18:48

Vozač Mercedesa Niko Rozberg pobedio je u Monte Karlu na trci Formule jedan za Veliku nagradu Monaka. Rozberg je trku završio za dva sata, 17 minuta, 52 sekunde i 52 stotinke. To je njegova druga pobeda u karijeri, a prva za Mercedes u sezoni. Podijum su još osvojili vozači Red bula, drugi je kroz cilj prošao Fetel, a treći Veber.
Rozberg je prikazao najbolju vožnju na uličnoj stazi u Monte Karlu, pošto je i u jučerašnjim kvalifikacijama bio najbrži. Mladi Nemac je iskoristio pol poziciju i do prvog trijumfa u sezoni, a drugog u karijeri, stigao odličnom i smirenom vožnjom u izuzetno komplikovanoj trci koju je obeležio prekid u 46. krugu kada je sa staze izleteo vozač Vilijamsa Pastor Maldonado.
Prethodno je trku ranije morao da završi Brazilac iz Ferarija Felipe Masa, drugi put u tri dana završio je u zaštitnoj ogradi, pa je morao da bude prebačen u bolnicu.
Drugo mesto osvojio je svetski šampion Sebastijan Fetel iz Red bula sa 3,88 sekunde zaostatka, dok je treći kroz cilj prošao njegov klupski kolega Mark Veber sa 6,314 sekunde zaostatka za pobednikom.
Bodove su još osvojili četvrtoplasirani Luis Hamilton iz Mercedesa, Adrijan Zutil iz Fors Indije, vozač Meklarena Dženson Baton, Fernando Alonso iz Ferarija, Žil Vernj iz ekipe Toro Roso, vozač Fors Indije Pol di Resta i Kimi Raikonen iz Lotusa.
Rozberg junior ušao je u istoriju i kao prvi sin nekadašnjeg pobednika, koji je slavio u Monte Karlu. Njegov otac, čuveni Keke Rozberg, pobedio je u kneževini 1983. godine.
Naredna trka u šampionatu vozi se 9. juna u Montrealu, za Veliku nagradu Kanade.