Home » , » Partizan ubedljiv, Zvezda bolja od Metalca

Partizan ubedljiv, Zvezda bolja od Metalca

Written By maxtv on среда, 22. мај 2013. | 22:21

Crno - beli zabeležili 11 pobedu u domaćem šampionatu, u Nišu bolji od Konstantina sa 73:48. Zvezda bolja od Metalca, Radnički lako sa Slobodom.
Košarkaši Partizana pobedili su ekipu Konstantina u Nišu sa 73:48 (11:11, 19:8, 21:11, 22:18) u 13. kolu Superlige i tako zabeležili i jedanaestu pobedu u domaćem šampionatu.
U ekipi Partizana najefikasniji su bili kapiten Vladimir Lučić i Bogdan Bogdanović sa 14 poena, dok je u domaćoj ekipi najbolji bio Danilo Savić, koji je takodje postigao 14 poena.
Košarkaši Konstantina odlično su se držali u prvoj četvrtini koja je završena nerešeno 11:11. Imali su košarkaši iz Niša prednost tokom cele četvrtine od dva ili tri poena, ali nisu mogli više od toga.
U drugom delu utakmice je Partizan zaigrao mnogo bolje u odbrani, a poenima Lovrenja i Bertansa, crno-beli su sredinom druge četvrtine stekli prednost od šest poena.
Posle trojke Vestermana, Partizan je minut pre kraja druge četvrtine poveo sa 24:17, da bi do kraja i povećao tu prednost, pa je na odbor otišao sa 11 poena prednosti.
Aktuelni šampion Srbije utakmicu je prelomio na samom početku treće četvrtine. Serijom 11:0, crno-beli su u 25. minutu meča poveli sa 41:19.
Tu prednost košarkaši Partizana su održali do kraja treće četvrtine, pa su na poslednji odmor otišli sa prednošću od 21 poena. Crno-beli su do kraja utakmice zadržali ubedljivu prednost i upisali i jedanaestu pobedu u domaćem šampionatu.
Crvena zvezda je bila bolja od Metalca, a sačuvaće drugo mesto ako u poslednjem kolu u gostima pobedi Vojvodinu, ili ako Mega izgubi od Slobode u Užicu.
Metalac je igrao dobro u prvom poluvremenu i prvih 10 minuta je završio s prednošću koju je Zvezda stigla dobrom igrom u drugoj deonici. Domaći tim je u drugom poluvremenu zaigrao mnogo bolje, a gosti kao da su stali, tako da je meč priveden kraju bez većih uzbuđenja.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Igor Rakočević sa 19 poena, dok je Metalac predvodio Vladimir Dašić sa 20.
Rezultati:
Mega Vizura - Vojvodina 85:88 (20:15, 18:25, 25:26, 22:12)
Crvena zvezda - Metalac 88:75 (17:20, 26:12, 27:19, 18:24)
Konstantin - Partizan 48:73 (11:11, 8:19, 11:21, 18:22)
Radnički - Sloboda 96:58 (28:14, 23:13, 22:15, 23:16)
Tabela: Partizan 11-2, Crvena zvezda 10-3, Mega Vizura 9-4, Vojvodina 8-5, Radnički 7-6, Metalac 3-10, Sloboda 3-10, Konstantin 1-12.
U poslednjem kolu 25. maja igraju Metalac - Konstantin, Partizan - Radnički, Sloboda - Mega Vizura i Vojvodina -Crvena zvezda.