Home » , » Viktor lako sa slovencem Žemljom

Viktor lako sa slovencem Žemljom

Written By maxtv on среда, 22. мај 2013. | 16:11

Naš teniser Viktor Troicki pobedio je danas u Dizeldorfu Slovenca Grga Žemlju sa 2:0 u setovima i plasirao se u naredno kolo. Sledeći protivnik mu je Arentinac Palja, koji je lako pobedio našeg Janka Tipsarevića.
Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u četvrtfinale turnira u Diseldorfu, pošto je u drugom kolu bio bolji od Slovenca Grga Žemlje sa 2:0 (6:3, 7:6). Meč je trajao sat i 35 minuta.
Troicki, koji je postavljen za sedmog nosioca na turniru u Diseldorfu, u prvom setu dvaputa je oduzeo servis Žemlji.
U drugom setu, Žemlja je prvi došao do brejka i šanse da izjednači na 1:1 u setovima, pošto je pri rezultatu 4:4, oduzeo servis Troickom, koji je odmah potom ribrejkova Slovenca. Drugi set okončan je nakon taj-brejka, koji je srpski teniser dobio sa 7:3, napravivši dva mini-brejka u odlučujućem gemu.
Viktor će u sledećem meču imati prilike da ''osveti'' Janka. Troicki će se u četvrtfinalu sastati sa Argentincem Gidom Paljom, koji je u drugom kolu pobedio Janka Tipsarevića sa 2:0 (7:6,