Home » , » Dva zlata i bronza za kajakaše

Dva zlata i bronza za kajakaše

Written By maxtv on недеља, 19. мај 2013. | 17:23

Kajakaška reprezentacija Srbije osvojila je dve zlatne i jednu bronzanu medalju na Svetskom kupu u češkim Račicama. Zlata su osvojili Dragosavljević – K-1, sestre Moldovan – K-2, dok je bronzu osvojio dvojac Boltić i Dragosavljević.
Veliki uspeh naših kajakaša na Svetskom kupu, poslednjeg dana osvojene su još tri medalje, ukupno četiri - dva zlata i po jedno srebro i bronza.
Marko Dragosaljević je osvojio zlato u disciplini k-1 na 200 metara (36,430 sekundi) u trci u kojoj je olimpijski šampion iz Londona Britanac Mekiver ostao bez odličja.
Sestre Olivera i Nikolina Moldovan bile su najbolje u disciplini k-2 200 (39,847 sekundi), dok su Simo Boltić i Marko Dragosavljević bili treći u discipline k-2 na 500 metara.
Sprski dvosed je stazu preveslao za minut, 34 sekunde i 874 stotinke iza posada Portugalije (1:33,668) i Rusije (1:34,618).
Reprezentacija Srbije je u Češkoj osvojila ukupno četiri medalje, pošto su kajakaški dvosed Dejan Pajić i Duško Stanojević juče osvojili srebro u trci na 1.000 metara.