Headlines News :
Home » , » Serija A 32. kolo Nova bruka Intera

Serija A 32. kolo Nova bruka Intera

Written By maxtv on недеља, 14. април 2013. | 17:39

Inter se porazom od Kaljarija oprostio od Lige šampiona. Derbi Đenove završen bez pobednika. "Vučica" trijumfovala u Torinu. Udineze slavio u Parmi.
Fudbaleri Intera izgubili su i poslednji tračak nade da mogu da se umešaju u borbu za plasman u Ligu šampiona, pošto su danas u utakmici 32. kola italijanske Serije A poraženi od Kaljarija sa 2:0, na neutralnom terenu u Trstu.
Oba pogotka za ekipu sa Sardinije postigao je Čileanac Maurisio Pinilja. Od 53. minuta za Inter je igrao i srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović.
Derbi Đenove završen je bez pobednika 1:1, a slađi bod uzeo je domaćin, koji je izjednačio pogotkom Brazilca Matuzalema u 80. minutu. Prethodno je njegov zemljak Eder, iz slobodnog udarca, doveo Sampdoriju u prednost.
Boško Janković je proveo ceo meč na klupi Đenove, dok je Nenad Krstičić bio u startnih 11 Sampdorije, ali je već u 17. minutu morao da napusti teren zbog povrede.
Roma je ostvarila izuzetno važan trijumf u Torinu sa 2:1, Alen Stevanović opet je svih 90 minuta ostao na klupi domaćina, za razliku od Željka Brkića i Dušana Baste, koji su odigrali ceo meč u ubedljivoj pobedi Udinezea u Parmi od 3:0.