Home » , » Gabor ispred Rodrigeza

Gabor ispred Rodrigeza

Written By maxtv on среда, 10. април 2013. | 18:23

Gabor Sagmajster nalazi se na pragu najvećeg uspeha u karijeri. Dan pre kraja Abu Dabi relija, koji se boduje za Svetsko prvenstvo, zauzima 11. mesto u generalnom plasmanu. U četvrtoj etapi dugoj 266 kilometara motociklista iz Subotice bio je 17.
Najuspešniji takmičar u konkurenciji dvotočkaša i dalje je Sem Sanderlend (Honda) koji je stazu prešao za 3 sata 54 minuta 46 sekundi. Drugi je bio Mark Koma (KTM) sa minut i 36 sekundi zaostatka, dok je treća pozicija pripala Palu Ulevalseteru (+2,33).
- Naporan dan! Sve je dobro funkcionisalo do 147. kilometra. Nakon toga imali smo veoma težak teren - bele dine kao u Fjambali na Dakar reliju, a temperatura + 40 Celzijusa. Pao sam 2-3 puta i tu izgubio 8 minuta. Taman toliko da izgubim jednu poziciju u generalnom plasmanu. Realno gledajući, i ovo je podvig. Naći se na 11. mestu na Svetskom prvenstvu zaista je iznad očekivanog. Jedan Rodrigez, koji se nalazi u svetskom vrhu plasiran je iza mene, trenutno je 19. Samo da sutra stignem do cilja i zadržim ovu poziciju - izjavio je Gabor Sagmajster.
Generalni plasman motociklista: Sanderlend (V.Britanija, Honda) 11:16,54, Koma (Španija, KTM) +2,53, Gonkalveš (Portugal, Spidbrein) +3,54... 7. Stanovnik (Slovenija, KTM) +1:02,03...11. Sagmajster (Srbija, KTM) +2:24,51...