Home » , » Primera 28. kolo Real "počistio" Majorku

Primera 28. kolo Real "počistio" Majorku

Written By maxtv on субота, 16. март 2013. | 23:58

Kraljevski klub pobedio Majorku sa 5:2 i potvrdio da je u odličnoj formi. Dvostruki strelac za Real bio je Iguain u 15 i 57. minutu, po jedan pogodak postigli Ronaldo 52, Modrić 54, i Benzema u 92. minutu. Valensija sigurna protiv Betisa.
Fudbaleri Reala pobedili su večeras u Madridu ekipu Majorke sa 5:2 u utakmici 28. kola Primere, iako je gostujuća ekipa vodila dva puta.
Kraljevski klub zabeležio je šesti uzastopni trijumf u nacionalnom šampionatu i potvrdio da se nalazi u odličnoj formi. Gosti, koji se bore za opstanak, poveli su već u šestom minutu golom Emilija Nsuea. Izjednačio je Gonzalo Iguain u 15. minutu, ali je novu prednost Majorci šest minuta kasnije doneo Alehandro Alfaro.
Najbolji fudbaler Reala Kristijano Ronaldo u 52. minutu je postigao izjednačujući gol, a dva minuta kasnije na 3:2 povisio je hrvatski reprezentativac Luka Modrić.
Iguain je drugi pogodak na utakmici postigao u 57. minutu, a u sudijskoj nadoknadi vremena u strelce su upisao i Karim Benzema.
Valensija je pobedila na svom terenu Betis sa 3:0. Domaćoj ekipi posao je bio znatno olakšan već od 16. minuta kada je isključen Antonio Amaja koji je skrivio jedanaesterac.
Siguran sa "bele tačke" bio je Roberto Soldado, a prednost Valensije duplirao je Paulao autogolom u 85. minutu. Konačan rezultat postavio je Žonas u drugom minutu sudijske nadoknade.
Rezultati i strelci u 28. kolu:
Real Sosijedad - Valjadolid 4:1 (Grisman 33, 44, Agireče 39, Prieto 48 - Guera 87)
Hetafe - Atletik Bilbao
Real Madrid - Majorka 5:2 (Iguain 15, 57, Ronaldo 52, Modrić 54, Benzema 90+2 - Nsue 6, Alfaro 21)
Valensija - Betis 3:0 (Soldado 16. penal, Paulao 85. autogol, Žonas 90+2)
Petak: Deportivo - Selta 3:1
Subota: Malaga - Espanjol, Sevilja - Saragosa, Osasuna - Atletiko Madrid, Granada - Levante, Barselona - Rajo Valjekano