Home » , » Premijer liga 30. kolo Everton srušio Sitijev san

Premijer liga 30. kolo Everton srušio Sitijev san

Written By maxtv on субота, 16. март 2013. | 18:48

Everton srušio i poslednji Sitijev san o odbrani titule. Liverpul poražen, trijumf Aston Vile i Arsenala.
Fudbaleri Evertona srušili su i poslednji san Mančester Sitija da može da odbrani titulu, pošto su danas u prvom meču 30. kola Premijer lige savladali aktuelnog šampiona sa 2:0 (1:0).
Strelci za Everton bili su Lion Osman u 32. i Nikica Jelavić u 90+3 minutu.
Domaćin je poslednjih pola sata igrao sa deset fudbalera zbog isključenja Stivena Pijenara. Ceo meč za "građane" odigrali su srpski reprezentativci Matija Nastasić i Aleksandar Kolarov.
Sautempton je na svom terenu ekipu Liverpula sa 3:1 i napravio ogroman korak ka opstanku u elitnom društvu.
"Crveni" sa Enfilda su u ovom meču praktično bili samo statisti, a pogodak Kutinja u 45. minutu samo je ublažio poraz, prvi posle tri uzastopne pobede u Premijer ligi. Strelci za raspoloženog domaćina bili su Morgan Šnajderlin, Riki Lambert i Džej Rodrigez.
Veoma važan trijumf u duelu sa direktnim konkurentom u borbi za opstanak zabeležila je Aston Vila koja je kod kuće savladala Kvins Park Rendžers sa 3:2 i "zakucala" londonsku ekipu za dno tabele.
Kao i mnogo puta u dosadašnjem toku sezone junak navijača birmingemskog kluba bio je Kristijan Benteke koji je u 81. minutu postigao pobedonosni gol.
Bitan trijumf u borbi za Ligu šampiona zabeležio je londonski Arsenal, koji je golovima Naćo Monreala i Žervinja, došao do bodova na gostovanju Svonsiju.
Rezultati i strelci:
Everton - Mančester Siti 2:0 (Osman 32, Jelavić 90)Aston Vila - KPR 3:2 (Agbonlahor 45, Vajman 59, Benteke 81 - Dženas 23, Tauzend 73)Sautempton - Liverpul 3:1 (Šnajderlin 6, Lambert 33, Rodrigez 80 - Kutinjo 45)Stouk - Vest Bromvič 0:0
Svonsi - Arsenal 0:2 (Monreal 74, Žervinjo 90+1)
Nedelja: Sanderlend - Norič, Totenhem - Fulam, Čelsi - Vest Hem,Vigan - Njukasl.