Home » , » Bundesliga 26. kolo Silna Borusija

Bundesliga 26. kolo Silna Borusija

Written By maxtv on субота, 16. март 2013. | 18:30

Borusija Dortmund neće uspeti da osvoji treću uzastopnu titulu, ali su ubedljivom pobedom protiv Frajburga 5:1 pokazali da žele bar poziciju broj 2. Nirnberg trijumfovao nad Šalkeom 3:0, a Augzburg slavio protiv Hamburga 1:0. Verder i Grojter firt nerešeno 2:2.
Borusija je preokretom nad Frajburgom došla do ubedljivog trijumfa, nakon poraza u prethodnom kolu od Šalkea (2:1).
Frajburg je došao do prednosti u 28. minutu preko Džonatana Šmida.  "Milioneri" su u završnici prvog dela igre za četiri minuta postigli tri gola, a izjednačujući pogodak u 41. minutu postigao je Robert Levandovski, da bi rezultat preokrenuo Nuri Sahin u 44.
Već u narednom napadu Levandovski je postigaoa još jedan gol i doveo svoj tim do predonsti od dva gola. Sahin je novi gol za Borusiju iz Dortmunda postigao u 72. minutu, da bi konačan rezultat postavio Leonardo Bitenkur u 78.
Neven Subotić, standardno, odigrao ceo meč.
Šalke je nakon eliminacije iz Lige šampiona od Galatasaraja, na gostovanju pretrpeo ubedljiv poraz od Nirnberga. Golove za Nirnberg postigli su Markus Felner u 31, Aleksandar Ezvajn u 69. i Majk Franc u 87. minutu.
Nirnbergu je ovo bila druga vezana pobeda u šampionatu Nemačke.
Augzburg je pomalo iznenađujuće trijumfovao protiv Hamburga i tako zadržao šanse da opstane u ligi. Jedini gol na meču postigao je Jan-Ingver Kalsen-Braker već u 8. minutu.
U Zinshajmu, Hofenhajm i Majnc odigrali su nerešeno bez golova.
U duelu Verdera i Grojter Firta, koji je završen 2:2, izostao je srpski derbi, pošto je Aleksandar Ignjovski odigrao ceo meč za "zelene", a Nikola Đurđić ostao na klupi gostiju.
Rezultati i strelci 26. kola Bundeslige:
Dortmund - Frajburg 5:1 (Levandovski 41, 45, Sahin 44, 72, Bitenkort 78 - Šmid 24)Hamburg - Augzburg 0:1 (Karlsen-Braker 8)Hofenhajm - Majnc 0:0
Nirnberg - Šalke 3:0 (Fulner 31, Esvajn 69, Franc 87)Verder - Grojter Firt 2:2 (Hunt 47. penal, 70. penal - Furstner 56, Pestos 62).Od 18.30 igraju Leverkuzen i Bajern.
Nedelja: Ajntraht - Štutgart (15.30), Menhengladbah - Hanover (17.30).
Petak: Volfsburg - Fortuna 1:1.