Home » , » Uspeh srpskih karatista

Uspeh srpskih karatista

Written By maxtv on субота, 9. фебруар 2013. | 19:35

Čak četiri medalje osvojili su srpski karatisti prvog dana Evropskog prvenstva za kadete i juniore koji se održava u turskoj Koniji. Tanja Žunić i Đorđe Salapuna osvojili srebra, Jovan Simić i Katarina Piperin okitili se bronzama.
Prvog dana 40. Evropskog prvenstva za kadete i juniore i 5. Kupa za mlađe seniore koje se održava se od 8. do 10. februara 2013. godine u Koniji u Turskoj takmičari reprezentacije Srbije osvojili su dve srebrne i dve bronzane medalje.
Srebrne medalje osvojili su Tanja Žunić u kategorija kadetkinja borbe pojedinačno (preko 54kg) i Đorđe Salapuna u kategoriji kadeta borbe pojedinačno (do 63kg).
Treća mesta na Evropskom prvenstvu za kadete i juniore i Kupu za mlađe seniore osvojili su Jovan Simić u kategoriji kadeta kate pojedinačno i Katarina Piperin u kategoriji mlađih seniorki kate pojedinačno.