Home » , » Juventus silan protiv "viole"

Juventus silan protiv "viole"

Written By maxtv on субота, 9. фебруар 2013. | 20:29

"Stara dama" iz Torina savladala Fiorentinu sa 2:0 i zadržala prvo mesto na tabeli Kalča. Strelci za Juventus Vučinić i Matri. Večeras u derbiju sastaju se Lacio i Napoli.
Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras u Torinu Fiorentinu sa 2:0, u prvoj utakmici 24. kola italijanske Serije A.
"Stara dama" je pitanje pobednika u ovom duelu rešila već u prvom poluvremenu. Juventus je do prednosti došao u 20. minutu golom Mirka Vučinića, dok je konačan rezultat postavio Alesandro Marti u 41, na asistenciju Artura Vidala.
Torinski klub je tako, makar do večeras, uvećao prednost na tabeli na šest bodova u odnosu na Napoli, koji kasnije danas gostuje Laciju u Rimu u derbiju kola.
Fiorentina je posle ovog poraza ostala na šestom mestu sa 39 bodova, a tako će biti i nakon kompletnog 24. kola, pošto Katanija zaostaje četiri boda za njom.
U ekipi Fiorentine srpski reprezentativac Nenad Tomović ušao je u
igru na početku drugog poluvremena umesto Stefana Savića, dok je Adem Ljajić na teren ušao u 74. minutu umesto Stevana Jovetića.