Home » , » Išinbajeva se oprostila zlatomom

Išinbajeva se oprostila zlatomom

Written By maxtv on уторак, 13. август 2013. | 21:05

Briljantna karijera Jelene Išinbajeve, najbolje skakačice s motkom i jedne od najboljih atletičarki svih vremena, okončana je prikladno - još jednim svetskim zlatom. Na oduševljenom Lužnjikiju, Išinbajeva je preskočila visinu od četiri metra i 89 centimetra, osvetivši se tako Amerikanki Dženifer Sur za neočekivani poraz u finalu Olimpijskih igara u Londonu.

Ruska atletičarka i najbolja skakačica s motkom svih vremena Jelena Išinbajeva osvojila je na šampionatu u Moskvi treću titulu svetske prvakinje.

Išinbajeva, koja je i dva puta bila olimpijska prvakinja, preskočila je, na opšte oduševljenje domaće publike, visinu od četiri metra i 89 centimetra.

To je tridesetjednogodišnjoj Ruskinji ujedno bio i najbolji skok ove sezone.

Išinbajeva je pre početka Svetskog prvenstva u Moskvi najavila da će se posle tog takmičenja povući.

Srebrnu medalju osvojila je Amerikanka Dženifer Sur (4,82), koja je na prošlogodišnjim Olimpijskim igrama u Londonu sve iznenadila osvojivši zlatnu medalju ispred Išinbajeve.

Bronzu je osvojila Kubanka Jarislej Silva preskočivši, takođe, četiri metra i 82 centimetra.